eur:
392.73
usd:
362.99
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák
Nyitókép: mta.hu

Félbeszakadt az MTA online közgyűlése

Az ügyrendi szavazások után hirtelen nagy terhelés érte az MTA Titkárság webszervereit, ami lehetetlenné tette a további szavazásokat. Folytatás hétfőn.

Mérlegelve a járványhelyzet adta lehetőségeket és szem előtt tartva a közgyűlés tagjainak egészségét és biztonságát, Lovász László elnök távjelenlét formájában, az internetes vita lehetőségét biztosítva hívta össze a Magyar Tudományos Akadémia 193., rendes közgyűlését.

Az előterjesztések közül 14-et elektronikus úton már korábban megkaptak a közgyűlési képviselők. A javaslatokkal kapcsolatos vitára ezután tíz nap állt rendelkezésükre, majd három nap arra, hogy online szavazzanak a határozattervezetekről.

Szerdán rendben meg is kezdődött a közgyűlése, de az ügyrendi szavazások után hirtelen nagy terhelés érte az MTA webszervereit, ami lehetetlenné tette a további szavazásokat. Hasonló esetre az előző hetek tesztelése alatt nem volt példa.

Tulassay Tivadar levezető elnök a közgyűlést berekesztette. A technikai probléma okainak kivizsgálása folyamatban van.

Az elfogadott napirendet a közgyűlés július 6-án, 10 órára meghirdetett ülésnapján fogja megtárgyalni, amikor a tervek szerint megválasztják az Akadémia új vezetőit.

Az MTA elnöki posztjára ketten pályáznak, Freund Tamás és Pléh Csaba. Mindketten vendégei voltak az InfoRádió Aréna című műsorának, a Freund Tamással készült interjút itt, míg a Pléh Csabával készültet itt olvashatja el. Illetve meg is hallgathatja őket:

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×