eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Milák Kristóf (k) a 100 méteres pillangóúszás előfutamában a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizes Központban 2021. július 29-én. Milák elődöntős 100 méter pillangón.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Hargitay András elmondta, mi a nagy kérdés Milák Kristóf 100 pillangója előtt

Egyedül Milák Kristóf szerzett eddig érmet a magyar úszók közül a tokiói olimpián. Az InfoRádió Hargitay András olimpiai bronzérmes, háromszoros világ- és Európa-bajnok úszót, korábbi szövetségi kapitányt kérte értékelésre.

Hargitay András szerint az a bizonyos pohár mindig félig üres, mindenféle szempontból. Ugyanis, mint magyarázta, ahogyan a szurkolók nyilván azt szeretnék, hogy a lehető legjobban szerepeljenek a magyar olimpikonok, a látottaknál is jobban, úgy ez az edzők, de még a versenyzők részéről is biztosra vehető, hogy minél jobb eredményt szeretnének látni, hiszen „ez a természet rendje”.

„Biztos vagyok benne, hogy még Milák Kristóf is azt nézni, hogy miért nem úszott világrekordot.” De azért,

ha az ember reálisan nézi a dolgokat, félig tele van a pohár,

hiszen szép eredményeket tudhatnak magukénak a magyar sportolók – tette hozzá a korábbi szövetségi kapitány, aki szerint bár lehet ok a panaszra, valójában mégse.

A szakember úgy véli, ha nincs az elszakadt úszónadrágos mizéria, Milák Kristóf világrekorddal győzött volna 200 pillangón, azzal együtt, hogy a „mi lett volna, ha…” kérdést teljesen fölöslegesnek érzi föltenni a sporttal kapcsolatban. Megjegyezte, nem egyszer volt már arra példa, hogy egy úszó úgy lett olimpiai bajnok, hogy nem tudott világrekordot úszni, amire a magyar versenyző esetében magyarázattal szolgálhat az elszakadt úszódressz – közel sem biztos, ha nem történik meg, akkor világrekordot úszik, de jó eséllyel mégis – vélekedett az olimpiai bronzérmes úszó.

Hargitay András a 100 pillangóval kapcsolatban viccesen egyetértett, hogy

a dobogós helyezésnél akár merészebb álmokat is lehet dédelgetni Milák Kristóf esetében.

Szerinte nehéz kérdés az, hogy miután beteljesül az álom, és olimpiai bajnok lett, az vajon arra sarkallja őt, hogy kiússza magából, ami még benne van, vagy esetleg egy „pötyetet” megereszkedik-e – azzal együtt, hogy a száz méter pillangó egy villámgyors dolog, és elég egy rossz rajta, egy lecsúszott forduló, egy rossz célbaérkezés… Mégis, úgy gondolja, hogy Milák Kristóf a maga sztoikus, jókedvű nyugalmával oda fog csapni, és kellemes meglepetést fog okozni.

Hosszú Katinkára rátérve a korábbi szövetségi kapitány azt mondta, mindenféle szempontból azt szerették volna, ha legalább egy olimpiai bajnokságot meg tudjon védeni, aminek szakmai szempontból a 400 vegyesen volt a realitása. Kiemelte, amellett, hogy a fölkészülés amúgy is igen összetett feladat, egy többszörös olimpiai- és világbajnok számára

azért is nagyon nehéz, mert mindenki őt akarja már jó ideje megverni.

„És akkor jaj de jó, ha sikerül, gondolják a többiek, mi meg azt gondoljuk, hogy de kár.” A szakember megismételte, nagyon szerette volna, ha 400 vegyesen meg tudja őrizni az olimpiai bajnoki címét, a többi csak desszert lett volna. De ez most nem így sikerült, azonban ez mindenki pályafutásában benne van, és talán Darnyi Tamás volt az egyedüli, aki veretlenül, bajnokokként tudott visszavonulni – tette hozzá Hargitay András.

„Reménykedünk abban, hogy Katka lábra áll,

óriási versenyző, nem kell az emberi és versenyzői kvalitásait méltatni. Hogy aztán ez Párizsig elég vagy sem, az már egy másik kérdése, de ezt hagyjuk meg az ő döntésének.”

A teljes interjú csütörtök este fél 8 után az InfoRádió Vegyesúszás című műsorában lesz hallható.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×