eur:
413.97
usd:
396.49
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Krueger John-Henry, Jászapáti Petra, Liu Shaoang, Kónya Zsófia, Liu Shaoling Sándor (b-j), a magyar rövidpályás gyorskorcsolya vegyes váltójának tagjai a csapatverseny virágceremóniáján a pekingi téli olimpián a Fővárosi Fedett Stadionban 2022. február 5-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Bronzérmes a téli olimpián a magyar vegyesváltó

Újrarajtoltatás, videózás, rettenetesen izgalmas körülmények között dőlt el a magyar rövidpályás gyorskorcsolyaérem sorsa a pekingi téli olimpián.

Parádés elődöntős futama után nem változtatott a magyar szakvezetés a döntő előtt, a Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor összeállításban vágott neki Magyarország a pekingi olimpia rövidpályás gyorskorcsolya verseny vegyes váltó fináléja előtt - Kanada, Kína és Olaszország ellenfeleként.

Jászapáti Petra kezdett, rögvest egy ütközés történt - magyar részvétellel, de az olasz versenyző lökte Jászapáti elő a kanadait -, emiatt új rajt következett, gyors korcsolya-ellenőrzés és szerviz után.

Az első két embernél a negyedik helyen haladt a négyes, Liuék behozták a harmadik, majd a második helyre a csapatat, de egy kanadai-magyar összeérésnél Jászapáti Petra kibillent és esett, ami miatt videózás kezdődött a futam után - magyar negyedik helyes befutás után.

Ekkor már biztos volt, hogy Kína aranyérmes - amely két kizárásnak köszönhetően lehetett egyáltalán a fináléban -, Olaszország pedig a második helyen végez.

A videózást követően eldőlt:

Magyarország bronzérmes,

Kanada kizárása után.

A dobogós csapat tagja Krueger John-Henry is, aki a negyeddöntőben szerepelt.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×