Infostart.hu
eur:
355.4
usd:
312.64
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Madarász Dóra játszik a lengyel Natalia Partyka ellen az asztaliteniszezők női csapatversenyében a bronzéremért rendezett Magyarország-Lengyelország mérkőzésen a minszki II. Európa Játékokon az Olimpiai Tenisz Központban 2019. június 29-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Nem lesz többé válogatott a magyar olimpikon

Az asztaliteniszező Madarász Dóra már csak a klubcsapatában ragad ütőt.

A párizsi olimpikon asztaliteniszező Madarász Dóra visszavonult a válogatottságtól, a jövőben pedig kizárólag klubjaiban folytatja a versenyzést.

"Az igazsághoz hozzátartozik, ezt eddig nagyon kevesen tudták, de én már Tokió után is gondolkodtam a lemondáson" - mondta a hazai szövetség honlapjának a négyszeres Európa-bajnoki bronzérmes asztaliteniszező, aki Ecseki Nándorral ezüstérmet szerzett vegyes párosban tavaly a krakkói központú Európa Játékokon.

"Ezek mindenképpen hatalmas sikerek, de szerintem a legnagyobb siker az volt, amikor a tokiói olimpiai kvalifikáción legyőztük Portugáliát. A csapattal történelmet írtunk, hogy először jutott ki magyar asztalitenisz-csapat az olimpiára, az mindenképpen egy hatalmas sikerélmény volt" - hangsúlyozta a Budaörsi SC és a nagykárolyi CSM Victoria Carei játékosa, majd azt is kifejtette, döntésében az is közrejátszott, hogy nagyon sérülékeny.

"Azt tudni kell, hogy az olimpiai kvótáért sok mindent megtettem, az elmúlt egy évben rengeteg gyulladáscsökkentő volt a szervezetemben, hogy egyáltalán fel tudjak kelni az ágyból, s ezt nem tartom egészségesnek. A sok gyógytorna, valamint a tanulás mellett a testem már nem bírta a megterheléseket" - állt a hétfői beszámolóban. Madarász azt is elárulta: már évek óta "tolta maga előtt ezt a döntést", de úgy akarta lezárni a válogatott pályafutását, hogy még egy olimpián szerepelt.

A szeptember 3-án 31. születésnapját ünneplő Madarász a jövőben a tanulásra fog koncentrálni: két szakon fog párhuzamosan tanulni, mivel jelenleg mesterképzését végzi Kecskeméten, szeptembertől pedig a Neumann János Egyetem mérnök-informatika szakán is megkezdi tanulmányait.

Madarász Dóra a válogatott színeiben összesen 157 versenyen 591 mérkőzést játszott, ebből 352 alkalommal távozott győztesen az asztaltól. A legjobb ranglistahelyezését 2019 augusztusában érte el, akkor 57. volt. Csapatban kétszeres Európa-kupa-győztes.

Három évvel ezelőtt Tokióban egyéniben és csapattal is szerepelt, a párizsi játékokra pedig vegyes párosban harcolta ki a részvételt. Az Ecseki Nándor, Madarász Dóra duó az első fordulónak számító nyolcaddöntőben búcsúzott a francia fővárosban.A párizsi olimpikon asztaliteniszező Madarász Dóra visszavonult a válogatottságtól, a jövőben pedig kizárólag klubjaiban folytatja a versenyzést.

"Az igazsághoz hozzátartozik, ezt eddig nagyon kevesen tudták, de én már Tokió után is gondolkodtam a lemondáson" - mondta a hazai szövetség honlapjának a négyszeres Európa-bajnoki bronzérmes asztaliteniszező, aki Ecseki Nándorral ezüstérmet szerzett vegyes párosban tavaly a krakkói központú Európa Játékokon.

"Ezek mindenképpen hatalmas sikerek, de szerintem a legnagyobb siker az volt, amikor a tokiói olimpiai kvalifikáción legyőztük Portugáliát. A csapattal történelmet írtunk, hogy először jutott ki magyar asztalitenisz-csapat az olimpiára, az mindenképpen egy hatalmas sikerélmény volt" - hangsúlyozta a Budaörsi SC és a nagykárolyi CSM Victoria Carei játékosa, majd azt is kifejtette, döntésében az is közrejátszott, hogy nagyon sérülékeny.

"Azt tudni kell, hogy az olimpiai kvótáért sok mindent megtettem, az elmúlt egy évben rengeteg gyulladáscsökkentő volt a szervezetemben, hogy egyáltalán fel tudjak kelni az ágyból, s ezt nem tartom egészségesnek. A sok gyógytorna, valamint a tanulás mellett a testem már nem bírta a megterheléseket" - állt a hétfői beszámolóban. Madarász azt is elárulta: már évek óta "tolta maga előtt ezt a döntést", de úgy akarta lezárni a válogatott pályafutását, hogy még egy olimpián szerepelt.

A szeptember 3-án 31. születésnapját ünneplő Madarász a jövőben a tanulásra fog koncentrálni: két szakon fog párhuzamosan tanulni, mivel jelenleg mesterképzését végzi Kecskeméten, szeptembertől pedig a Neumann János Egyetem mérnök-informatika szakán is megkezdi tanulmányait.

Madarász Dóra a válogatott színeiben összesen 157 versenyen 591 mérkőzést játszott, ebből 352 alkalommal távozott győztesen az asztaltól. A legjobb ranglistahelyezését 2019 augusztusában érte el, akkor 57. volt. Csapatban kétszeres Európa-kupa-győztes.

Három évvel ezelőtt Tokióban egyéniben és csapattal is szerepelt, a párizsi játékokra pedig vegyes párosban harcolta ki a részvételt. Az Ecseki Nándor, Madarász Dóra duó az első fordulónak számító nyolcaddöntőben búcsúzott a francia fővárosban.A párizsi olimpikon asztaliteniszező Madarász Dóra visszavonult a válogatottságtól, a jövőben pedig kizárólag klubjaiban folytatja a versenyzést.

"Az igazsághoz hozzátartozik, ezt eddig nagyon kevesen tudták, de én már Tokió után is gondolkodtam a lemondáson" - mondta a hazai szövetség honlapjának a négyszeres Európa-bajnoki bronzérmes asztaliteniszező, aki Ecseki Nándorral ezüstérmet szerzett vegyes párosban tavaly a krakkói központú Európa Játékokon.

"Ezek mindenképpen hatalmas sikerek, de szerintem a legnagyobb siker az volt, amikor a tokiói olimpiai kvalifikáción legyőztük Portugáliát. A csapattal történelmet írtunk, hogy először jutott ki magyar asztalitenisz-csapat az olimpiára, az mindenképpen egy hatalmas sikerélmény volt" - hangsúlyozta a Budaörsi SC és a nagykárolyi CSM Victoria Carei játékosa, majd azt is kifejtette, döntésében az is közrejátszott, hogy nagyon sérülékeny.

"Azt tudni kell, hogy az olimpiai kvótáért sok mindent megtettem, az elmúlt egy évben rengeteg gyulladáscsökkentő volt a szervezetemben, hogy egyáltalán fel tudjak kelni az ágyból, s ezt nem tartom egészségesnek. A sok gyógytorna, valamint a tanulás mellett a testem már nem bírta a megterheléseket" - állt a hétfői beszámolóban. Madarász azt is elárulta: már évek óta "tolta maga előtt ezt a döntést", de úgy akarta lezárni a válogatott pályafutását, hogy még egy olimpián szerepelt.

A szeptember 3-án 31. születésnapját ünneplő Madarász a jövőben a tanulásra fog koncentrálni: két szakon fog párhuzamosan tanulni, mivel jelenleg mesterképzését végzi Kecskeméten, szeptembertől pedig a Neumann János Egyetem mérnök-informatika szakán is megkezdi tanulmányait.

Madarász Dóra a válogatott színeiben összesen 157 versenyen 591 mérkőzést játszott, ebből 352 alkalommal távozott győztesen az asztaltól. A legjobb ranglistahelyezését 2019 augusztusában érte el, akkor 57. volt. Csapatban kétszeres Európa-kupa-győztes.

Három évvel ezelőtt Tokióban egyéniben és csapattal is szerepelt, a párizsi játékokra pedig vegyes párosban harcolta ki a részvételt. Az Ecseki Nándor, Madarász Dóra duó az első fordulónak számító nyolcaddöntőben búcsúzott a francia fővárosban.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×