397.67
364.47
72218.86
2024. augusztus 3. szombat Hermina
Szűcs Luca Virág (b) és a japán Emura Miszaki a 2024-es párizsi nyári olimpia női kard csapatversenyének negyeddöntőjében a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. augusztus 3-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Érem nélkül marad a magyar női kardcsapat

A kétszeres világbajnok magyar kardválogatott 45-37-re alulmaradt Japánnal szemben a párizsi olimpia negyeddöntőjében.

A negyeddöntőben Pusztai Liza kezdett Takasima ellen, és 5-3-as hátrányba került. Szűcs Luca folytatta Emurával szemben, és eggyel csökkentette a különbséget, 9-10-zel adta át. Majd Márton Anna következett és a csapat legrutinosabb tagja ellentmondást nem tűrő vívással 6-1-re verte Fukusimát, így 15-11-re vezettek a mieink.

Szűcs Luca és Takasima asszója döntetlennel ért véget, mindketten öt tust vittek be. Pusztai Liza viszont egyáltalán nem találta az ellenszert Fukusima ellen, kiesett a ritmusból, sorra kapta a tusokat. 0-9 lett a vége, ezzel pedig 25-20-ra már a japánok álltak jobban. Márton Annára várt a feladat, hogy megkezdje a felzárkózást, vezetett is kettővel, ám Emura döntetlenre hozta ki a végét.

Szűcs Luca bátran vívott Fukusima ellen, fokozatosan csökkentette a hátrányt. 8-3-ra is vezetett, ám a végén két tust a japánnak adtak, így 33-35-ről folytatódhatott a negyeddöntő.

Márton Anna nem tudott közelebb kerülni, bár nagyot küzdött, 4-4 után Takasimának adták a végén a vitatott találatot.

A becserélt Battai Sugár Katinka lett a befejező ember. Emura, az egyéni vb-győztes állt vele szemben, és a japán 5-0-lal hozta az asszót, ezzel pedig 45-37-re nyerték a negyeddöntőt.

A világbajnoki címvédő magyar női kardcsapat így meglepetésre érem nélkül marad, az 5-8. helyért először az olaszokkal vív majd.

Váratlan pofon férfi vízilabdában: egygólos vereség az ausztráloktól

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-as vereséget szenvedett az ausztráloktól. Az első negyed 2-2-re végződött, a második és a harmadik után egy góllal vezetett Varga Zsolt csapata. A negyedik negyedet az ellenfél nyerte 3-1-re.
2024.08.05. hétfő, 18:00