Nyitókép: A győztes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntője után a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 22-én. MTI/Derencsényi István

Milák Kristóf döntője lehet a nap koronája – a nap olimpiai hírei percről percre

2024. augusztus 3. 08:02
A cselgáncsválogatott mérkőzésével kezdődött, Milák Kristóf úszásával zárul a magyarok szombati programja az olimpián.
2024.08.03. 13:11

Érdi Mária picit javított

Érdi Mária az ILCA-6-os hajóosztályban, a negyedik futamban a 14. helyen végzett. Összesítésben a 22. helyen áll.

2024.08.03. 12:43

A nyolcadik idővel Betlehem Dávid bejutott a döntőbe 1500 m férfi gyorson

Az utolsó előfutamban induló Betlehem Dávid harmadik lett a maga futamában, 14:45.59-es, új országos csúccsal. Ezzel, nyolcadikként bejutott a vasárnapi döntőbe. A szám másik magyar szereplője, Sárkány Zalán is kitett magáért, Párizsban a harmadik számában is egyéni rekordot ért el, a 14:52.42 a tizenegyedik helyre volt elég.

2024.08.03. 12:26

Egypárban holland és német, a nyolcasoknál román és brit arannyal zárult az evezés

A nőknél a holland Karolien Florijn, a férfiaknál pedig a német Oliver Zeidler nyerte az egypárevezősök versenyeit szombaton a párizsi olimpián, míg a nyolcasoknál Nagy-Britannia és Románia szerezte meg az aranyérmet. Florijn már a rajtot követően élre állt, és bár az ausztrálok tokiói bajnoka, Emma Twigg féltávtól csökkentette a kettejük közötti különbséget, de a hajrában már nem tudta beérni a 26 éves hollandot. A férfi egypárevezősöknél a németek világbajnoki címvédője, Oliver Zeidler nyerte az A döntőt, amelyet a versenyzőket szállító busz késése miatt későbbre halasztottak. Az evezős versenyek egyetlen magyar indulója, Pétervári-Molnár Bendegúz ebben a versenyszámban a 16. helyen zárt. A női nyolcasoknál a világbajnok román válogatott szinte végig uralta a finálét, míg a férfiaknál taktikai csata zajlott, melyből a britek jöttek ki győztesen.

2024.08.03. 12:01

Senánszky Petra nem jutott középdöntőbe 50 méteres gyorsúszásban

Az uszonyos úszásban legendának számító, többször világbajnok, Világjátékok-győztes magyar versenyző a júniusi, belgrádi Európa-bajnokságon úszott országos csúcsával (24.56) a 15. helyen szerepelt a nevezési listán, mögötte azonban rajta kívül még legalább ennyien rendelkeztek hasonló idővel.

Ebben a számban tíz előfutamot rendeztek, a debreceniek 30 éves kiválósága a kilencedikben kapott lehetőséget, legjobbjától messze elmaradva 25.21 másodperccel csak nyolcadikként csapott célba, amivel összesítésben 24. lett. A döntőbe 24.72-vel lehetett biztosan bekerülni.

2024.08.03. 11:49

Sportpszichológus: a NOB ebben az esetben csorbítja a nők jogait

Szó szerint fizikai veszélyben vannak azok a nők – közöttük Hámori Luca is –, akik az algériai, biológiailag férfinak számító Iman Helif ellen lépnek ringbe bokszolni – fogalmazott Lénárt Ágota sportpszichológus. A szakember szerint ez a nők jogait csorbítja a játékokon.

Így látták a cselgáncsozók a csapatmérkőzést

A magyar cselgáncsválogatott tagjai az olaszoktól elszenvedett vereség ellenére dicsérték egymást, ahogy Özbas Szofi fogalmazott: egy mindenkiért, mindenki egyért küzdött.

2024.08.03. 10:33

Pétervári-Molnár 16. helyen zárt férfi egypárevezésben

Pétervári-Molnár Bendegúz negyedik helyen csapott célba a férfi egypárevezősök szombati C döntőjében, ezzel 16. helyen zárta a párizsi olimpiát. A 31 éves magyar evezős a kettes pályán állt rajthoz algériai és brazil ellenfelei között, valamint amerikai, bolgár és paraguayi vetélytársai sorakoztak fel még mellette. A BEE sportolója nem kapta el jól a rajtot, így 500 méter után még csak ötödik volt a hatosban, de féltávhoz érve paraguayi riválisát megelőzte. A hajrában megközelítette a brazil evezőst is, de végül őt már nem érte utol, így 6:47.81 perces idővel negyedikként haladt át a célvonalon.

Az egypárevezős Pétervári-Molnár Bendegúz . Fotó: MTI/Kovács Tamás
2024.08.03. 10:30

Majdnem botrányba fulladt a francia–argentin futballmeccs

Franciaország Egyiptommal, Spanyolország Marokkóval játszik majd a férfi labdarúgó-torna hétfői elődöntőjében. A házigazdák válogatottja kis híján botrányba fulladó meccsen verte az argentinokat.

2024.08.03. 09:58

Szoros meccsen kikapott a hollandoktól a női kézilabda-válogatott

A 30-26-os vereség után még nem tudni, hogy hányadik helyen végez csoportjában a magyar női csapat és arra is várni kell, hogy ki lesz a negyeddöntős ellenfele a párizsi olimpián.

Major Veronika olimpiai bronzérmes

Major Veronika bronzérmes lett a női 25 méteres pisztolylövő számban. A magyar csapat hatodik érmét szerezte a párizsi olimpián.

2024.08.03. 09:33

Özbas Szofi bravúrja ellenére kikapott a cselgáncs-csapat

A magyar cselgáncsválogatott az olaszok ellen kezdett a csapatversenyben. A mi csapatunk a tizenhatodik, az övék a nyolcadik helyet foglalja el a világranglistán, az esélyek nem nekünk kedveztek.

2024.08.03. 08:33

Siklósi Gergely: Azt mondtam a srácoknak, hogy ez a mi napunk

A magyar férfi párbajtőrcsapat tagjai számítottak arra, hogy egy tus dönthet Japán ellen az olimpiai aranyéremről. A friss bajnokok részletesen elmondták, hogyan élték meg a kiélezett döntőt.

2024.08.03. 08:13

Nem minden a tesztoszteron – bizonyos sportokban jobbak a nők, mint a férfiak

A tudósok kiderítették, hogy miért erősebb sok esetben a gyengébbik nem.

2024.08.03. 08:04

Újabb két csere a magyar női kézilabda-válogatott keretében

Janurik Kinga helyére az ugyancsak kapus Szemerey Zsófi, míg az irányító Debreczeni-Klivinyi Kinga helyére a balátlövő Kácsor Gréta került a párizsi olimpián szereplő magyar női kézilabda-válogatott keretébe a nemzetközi szövetség honlapja szerint.

Szerdán már volt egy csere a keretben, akkor a beálló Bordás Réka helyett poszttársa, Pásztor Noémi került be. A párizsi játékok kézilabdatornáján 14 játékos alkotja a csapatot, de van három tartalék is, akiket be lehet cserélni. A női válogatott négy forduló után két győzelemmel, illetve egy-egy döntetlennel és vereséggel már biztosan negyeddöntős.

A csoportkört szombaton reggel 9 órától Hollandia legjobbjai ellen zárja Golovin Vlagymir szövetségi kapitány együttese

2024.08.03. 07:57

Főszereplők lehetnek: Major, Milák és a női kardcsapat, no, meg Hámori Luca

Ismét nagy napja lesz a magyaroknak az olimpián, három sportágban is éremeséllyel.