397.67
364.47
72218.86
2024. augusztus 3. szombat Hermina
Varga Dénes a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornáján, a B csoportban játszott Ausztrália - Magyarország mérkőzésen a Párizs melletti Saint-Denis-ben lévő Vizes Központban 2024. augusztus 3-án.

Váratlan pofon férfi vízilabdában: egygólos vereség az ausztráloktól

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-as vereséget szenvedett az ausztráloktól. Az első negyed 2-2-re végződött, a második és a harmadik után egy góllal vezetett Varga Zsolt csapata. A negyedik negyedet az ellenfél nyerte 3-1-re.

A mi csoportunkban eddig egy mérkőzést játszottak ma, szombaton, a spanyolok 23-8-ra verték a japánokat, a három ponttal már biztosan csoportelsőként mennek tovább.

Varga Dénes ejtése a kapufáról pattant le az első magyar akció végén. Az ellenfél már két lehetőséget is elrontott. Porter előbb Varga Dénes, majd Molnár Erik lövését is védte, még nincs gól. Vogel Soma jól mutatkozott be, hátrányban védett.

Molnár Erik előnyt harcolt ki, Manhercz Krisztián belőtte, 1-0.

Újabb jó magyar védekezés után fordulhattunk, de nem volt jó a bejátszás a centernek. Az ellentámadásnál Blake Edwards kiegyenlített, 1-1.

Egypercnyi vízibirkózás után Vogel jó védése után újabb magyar támadás, Fekete Gergő távolról belőtte, 2-1.

Nathan Power lövését Vogel Soma a kapu fölé segítette. A következő akciónál Angyal Ellen ötméterest ítéltek, Luke Pavillard értékesítette, 2-2.

Döntetlennel ért véget az első negyed.

Chaz Poot, noha éppen letelt az emberelőnyük, megszerezte a vezetést, 2-3.

Kimaradt a magyar emberelőny. Az ausztrálok ellenben már kettővel vezetnek, Milos Maksimovic látványos góljával, csavarjával, 2-4.

Varga Dénes hasonlóan szép góllal válaszolt, 3-4.

Kapufák, rontott lövések sora után Manhercz Krisztián „nulla szögből” egyenlített ki, 4-4.

Zalánki Gergő elképesztően nagy gólt lőtt szabaddobásból, 5-4, ez a második negyed végeredménye.

Blake Edwards egyenlített a harmadik negyed elején, 5-5. De Manhercz Krisztián lőtt, 6-5. Eddig ma játszik a legjoban a tornán.

Nagy Ádám megvárta, ameddig mindenki alól kihúzzák a sámlit, aztán bebombázta, a türelem gólt tere a vízilabdában, 7-5.

Milos Maksimovic szépített előnyből, 7-6. Még 4:44 volt ekkor hátra a harmadik negyedből. Egymás után a második magyar előny is kimaradt, szerencsére az ausztrálok sem lőttek gólt. Varga Dénes újabb főrt harcolt ki, Zalánki Gergő megint rosszul lőtt.

Megint előnyt kaptak az ausztrálok, de ők is hibáztak. Mi is kaptunk egy előnyt, de jól védekeztek, Jansik Szilárd elől Luke Pavillard mentett. A változatosság kedvéért előnybe kerültek az ausztrálok, Vogel bravúrral védett. Magyar emberelőnnyel zárult a negyed, Fekete Gergő közelről kapura húzta a labdát, Nic Porter védett.

Az utolsó negyed előtt az állás 7-6, ide.

Magyar emberelőnyből büntetőt harcolt ki Fekete Gergő, Manhercz Krisztián belőtte, 8-6.

Szép ausztrál bejátszás után Nathan Power belőtte a hetedik góljukat, 8-7.

Kettős emberelőnybe került a magyar csapat, Manhercz elhamarkodottan lőtt, kimaradt a fór.

Marcus Berehulak nagyon távolról, nagyon nagy gólt lőtt, 8-8. Ez volt az első gólja a tornán.

Nagy Ádám előnyben tiszta helyzetbe került, de tiszta helyzetből a blokkba lőtt. A másik oldalon az ausztrálok is megkapták az előnyt.

Kimaradtak a helyzetek, de 45 másodperccel a vége előtt Nathan Power centerből vezetést szerzett az ausztráloknak, 8-9.

Vígvári Vince gyenge lövése nem jutott el a kapuig.

9-8-ra nyertek az ausztrálok.

Így a magyar csapat sorsát, helyzetét döntően befolyásolja az esti Franciaország–Szerbia-mérkőzés. Nekünk az lenne jó, ha a franciák nyernének.

2024.08.05. hétfő, 18:00