Infostart.hu
eur:
355.73
usd:
313.05
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
PARIS, FRANCE - JULY 27: Eszter Muhari of Hungary celebrates winning the bronze medal at womens ĂŠpĂŠe bronze medal bout during the Fencing - Olympic Games Paris 2024 on Day 1 at Grand Palais on July 27, 2024 in Paris, France. (Photo by Jari Pestelacci/Eurasia Sport Images/Getty Images)
Nyitókép: Jari Pestelacci/Eurasia Sport Images/Getty Images

A bronzérmes Muhari Eszter két hónapja tudta meg, hogy részt vehet az olimpián

Muhari Eszter május végén, különleges okból lépett előre az olimpiai kvótások közé. Párizsben feltette a koronát fantasztikus 2024-es évére.

Az új olimpiai érmes május elején még nem tudhatta, hogy indul-e az olimpián. Május 14-én vált hivatalossá, hogy a jelenléti kötelezettségét elmulasztó Kun Anna megsértette a doppingszabályokat, eltiltást kapott, nem indulhat a 2024-es olimpián.

Az egyéni kvalifikációban – tehát azon országok versenyzői között, akik csapatban nem szereztek kvótát – szakáganként tíz hely talált gazdára, ezekből Európának két kvóta járt. Akkor éppen a bronzmérkőzésen látott ellenfél, az észt Nelli Differt vezetett, Muhari Eszter állt a második helyen.

Május 28-án kapta a Magyar Vívószövetség a hivatalos értesítést a FIE-től, a Nemzetközi Vívószövetségtől, hogy Muhari Eszter indulhat az olimpián, övé az egyik kvóta. „Rendkívül kettős érzések vannak bennem az elmúlt hónapokkal kapcsolatosan, ami néha a teljesítményemre is hatással volt, bármennyire küzdöttem ellene. Viszont most hatalmas kő esett le a szívemről, és nagyon szeretnék jól szerepelni az olimpián. A történtekről eddig sem nyilatkoztam, többet ezután sem szeretnék” – mondta a hunfencing.hu oldalnak a világranglistán 12. helyezett, 21 éves, négyszeres egyéni magyar bajnok.

Ebből lett a párizsi bronz, óriási akaraterővel, amilyen rövid, olyan remek koncentrált felkészüléssel. (Azt, hogy az olimpia első négy helyezettjéből kettő nem szerzett egyenes ágon kvalifikációt, magyarázzuk a kiegyenlített mezőnnyel, s ne a rendszer hibájával.)

A magyar olimpiai csapatot, és általánosságban véve a magyar sportmúlt és sportjelen kiválóságait bemutató hajramagyarok.hu így mutatta be Muhari Eszter pályakezdését: „2011-ben szüleivel elment az óbudai sportnapra, ahol Kolczonay István, a Fless Vívóiskola vezetője tartott toborzóval egybekötött bemutatót. Megkérték, fogjon meg egy műanyag kardot és vívjon. Először inkább csak hadonászott, aztán mégis kedvet kapott hozzá. Az első edzésen beállították tőrözni, majd az oktatónak hirtelen el kellett mennie, mire jött László István, aki azonnal párbajtőrözőként tekintett rá. Azóta is ő az edzője.”

A honlap kiemeli még Muhari Eszter pályafutásáról, hogy 2019-ben, 16-17 évesen óriási bravúrt hajtott végre, a kadét, a junior és a felnőtt bajnokságot is megnyerte. Az elmúlt évben, 2023-ban az Indiana Egyetemen tanult, az Egyesült Államokban megnyerte az egyetemi bajnokságot. A télen halasztott, hazatért, s nagyszerűen vívott szinte az egész első félévben, a barcelonai Világkupán harmadik, a budapesti GP-n második lett. A csapattal ezüstérmes lett a nyári, bázeli Európa-bajnokságon.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×