Infostart.hu
eur:
354.33
usd:
311.49
bux:
139813.07
2026. június 26. péntek János, Pál
A gyõztes gyõri csapat játékosai ünnepelnek a nõi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõjének visszavágóján játszott Gyõri Audi ETO KC - Odense HB mérkõzés után a gyõri Audi Arénában 2026. április 25-én. A címvédõ Gyõri Audi ETO KC 40-25-re nyert és bejutott a négyes döntõbe
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Hússzal is mentek: átgázolt a dán ellenfelén a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel jutott négyes döntőbe a női kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel a szombati, hazai visszavágón 40–25-re győzte le a dán Odensét.

Az első mérkőzésen aratott 36–28-as sikere tudatában magabiztos előnnyel várhatta a hazai visszavágót a tavalyi BL-döntős ellenfele, idén a negyeddöntőbe jutásért a Debrecent búcsúztató dán alakulat ellen. A kisalföldiek keretéből Veronica Kristiansen kisebb sérülés miatt maradt ki.

A házigazda alacsony helyzetkihasználási rátával kezdte a találkozót, a hét a hat elleni támadási formációval indító Odense sem szórta a gólokat. Két találat különbség tíz perc elteltével alakult ki először, mégpedig 5–3-nál a Győr javára.

Az Odense egyenlített, ám egy négyes sorozattal – amelyben Szemerey Zsófi fontos védése és egy kapott gól nélkül lehozott emberhátrány is szerepelt – 9–5-re ellépett a címvédő. Az Európa-bajnoki bronzérmes hálóőr sorra hatástalanította a vendégek próbálkozásait, az első félidő hajrájában ötven százalékon állt a védési mutatója és többször is az ő nevét skandálta a hazai publikum. A 25. percben már 12–6 állt az eredményjelzőn, a szünetre úgy lett nagyobb a különbség, mint az első mérkőzésen, hogy a zöld-fehérek nyolc gólon tartották a riválisukat.

A szünetben a Győri Nemzeti Színház művészeinek műsorát tekinthette meg a közönség, a második játékrész elején pedig kisebb dán zárkózást láthatott, bő öt perc elteltével már csak négy gól volt a győri fór (19–15). Mivel ezalatt egy híján annyiszor talált be az Odense, mint a teljes első félidőben, időt is kért Per Johansson, a Győr vezetőedzője.

A svéd szakvezető rendezte a sorokat, a 45. percben pedig már tíz góllal vezetett az ötös sorozatot bemutató magyar klub (27–17), a drukkerek ezt rászámolással és „játszik az ETO” skandálással hálálták meg. Sorra szerezte a könnyű gólokat a Győr, a 48. percben összesítésben már húsz találat volt a különbség. Ezután sem lassított az ETO, növelte előnyét, és bár Ida-Marie Dahl szorult rövid ápolásra egy ütközés után, nem sérült meg, így semmi nem árnyékolta be a kiütéses győri sikert.

Ehhez és a sima négyes döntőbe jutáshoz Dione Housheer és – a győri mezben századik BL-gólját jegyző – Kristina Jörgensen hét-hét, míg Kristine Breistöl hat találattal, Szemerey 17 védéssel járult hozzá.

A két csapat 15. egymás elleni tétmérkőzésén egy döntetlen és egy vereség mellett a 13. ETO-siker született.

A BL végjátékában 2014 óta rendeznek négyes döntőt, eddig minden tornára a magyar fővárosban került sor. Eleinte a Papp László Budapest Sportaréna adott, 2022 óta pedig az MVM Dome ad otthont a mérkőzéseknek. A Győr idén – június 6-7-én – 11., sorozatban a tizedik alkalommal lép pályára Budapesten.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Tisza-kormány: máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve, Magyar Péter az Eurogroup vezetőjével egyeztet a rendkívüli kormányülés előtt

Tisza-kormány: máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve, Magyar Péter az Eurogroup vezetőjével egyeztet a rendkívüli kormányülés előtt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba nyúló egész napos egyeztetés után csütörtökön a hőhelyzettel kapcsolatos felkészülésről és a Budai Vár felújítása körüli helyzetről tartott sajtótájékoztatót Magyar Péter miniszterelnök és a beruházási ügyekért felelős Vitézy Dávid. A nap azonban egyéb fejleményeket is tartogatott. Újabb részletek derültek ki a Szuverenitásvédelmi Hivatal bezárásáról, felmerült az egyre indokolatlanabbá váló árrésstop megszüntetése, és a határon túli támogatásokat is átvilágítják. Ezek mellett azonban a legmeghatározóbb hír az volt, hogy máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve az ukrán „aranykonvoj”-ügyben. Pénteken újabb fontos egyeztetések jönnek, hiszen a Pénzügyminisztérium meghívására Budapestre látogat az Eurogroup vezetője, akivel Magyar Péter mellett a tárca vezetője, Kármán András is az euró bevezetéséről egyeztet majd. Az előzetes bejelentések szerint még ugyanezen a napon háromnapos kihelyezett kormányülés kezdődik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×