Infostart.hu
eur:
353.76
usd:
310.23
bux:
139920.33
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: Unsplash

Hamarosan megindulhat a verseny az NB I közvetítési jogaiért

Lapinformációk szerint az MLSZ vezetősége fontolgatja, hogy nem várja meg, míg megszületik a politikai döntés, és kiírják a tendert a magyar labdarúgó élvonal mérkőzéseinek televíziós közvetítésére.

Egyelőre még nincs aláírt televíziós szerződése az MLSZ-nek az új bajnoki évadra, pedig az ebből befolyó tétel a szerencsejáték pénzekkel együtt teszi ki a központi támogatások jelentés részét a klubok életében – írja a csakfoci.hu.

A hazai bajnokik hosszú ideje az M4 Sporton (illetve a közmédia partnercsatornáin) voltak láthatók, a folytatás azonban erősen kérdéses. Nem is feltétlenül a szándék miatt, hanem a rendelkezésre álló idő miatt.

Az új kormány leghamarabb egy hónapon belül állhat fel, utána viszont még legalább egy további hónapig nem várható, hogy az állami intézmények élén úgy lezajlanak a cserék, hogy meg lesznek a döntéshozók, és meg lesznek a jogosítványaik is arra, hogy érdemi döntéseket hozzanak. Mindez azt jelenti, hogy június közepénél-végénél hamarabb nem nagyon van remény arra, hogy az MLSZ szerződni tudjon az MTVA-val.

Az MLSZ vezetői éppen ezért fontolgatják, hogy nem várnak a politikai döntések végbemeneteléig, hanem kiírnak legalább a televíziós közvetítések kapcsán egy tendert, melyen az államtól független csatornák is elindulhatnának – írja a lap, hozzátéve, hogy információik szerint ez már egy eldöntött kérdés.

Mi több, már az is körvonalazódik, milyen lehetőségek merülhetnek fel. A lap úgy értesült, hogy legkésőbb április végéig kiírják a tendert, ami reményt jelenthet arra nézve, hogy még jóval az új idény elindulása előtt döntés szülessen arról, ki lesz a közvetítő cég és ez mennyit hoz a konyhára. Mint írják, a sporttelevíziós piac szereplői számára ez már ismert információ, és közülük többen mutatnak érdeklődést a tender iránt.

Iparági források szerint esély van egy, a Bajnokok Ligájához hasonló forgatókönyvre, ugyanis az annak jogait megszerző RTL-csoport kacérkodik az NB I-el, és a tervek szerint a Sport TV-t birtokló AMC-vel közösen szállhatnának harcba a jogokért.

Hogy mindez milyen konstrukcióban történne, az idő rövidsége miatt még nem kidolgozott, de több forgatókönyv is felmerült. Az biztosnak tűnik, hogy az RTL és az AMC felesben osztozna a meccseken, az viszont még kérdés, hogy milyen platformon közvetítenék a meccseket. Az RTL-csoport elsősorban a streaming közvetítés felé fordulna, látnak ugyanis potenciált abban, hogy a magyar futball iránt rendszeresen érdeklődők előfizetővé váljanak (mivel övék a BL-jog egy része, és a két jog együtt lehetne vonzó a futball iránt érdeklődőknek), és ebben partner lehetne az AMC is, de tőlük ez azért egy komoly stratégiaváltást igényelne.

Egy másik, a lap szerint esélyesebb forgatókönyv szerint hasonló lenne a felállás, ám csak három mérkőzést lehetne streamen megtekinteni, hiszen az AMC jobban bízik a hagyományos modellben, így a Sport TV-n hétvégenként három mérkőzés kerülne élő közvetítésre.

Hozzáteszik, a potenciális jelöltek sorából az MTVA-t sem szabad kifelejteni, ellenük dolgozik viszont az idő és a politikai átmenet. A tendert ugyanis még azelőtt kiírják, hogy a nagy volumenű átalakítások végbe mennének a MTVA irányításában - mindennek nagyon együtt kellene állnia ahhoz, hogy az eddigi jogtulajdonos továbbra is nyerő pozícióban maradjon.

Az, hogy végül melyik társaság szerzi meg a jogot, csak az egyik fő kérdés, a másik, hogy mennyiért. Sokak szerint ugyan kérdéses, hogy a feltételezett nyertes képes lenne-e megközelíteni az MTVA által eddig vállalt feltételeket. A klubok számára ez nem elhanyagolható szempont, hiszen jelentős hatással van a költségvetésükre. Értesüléseink szerint számukra jó hír, hogy „óriási leértékelés” nem várható.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Az eurótagságon kívül rekedni egyenlő a lemaradással, az alacsony bérekkel – mondta Magyar Péter. Kiriakosz Pierrakakisz görög pénzügyminiszterrel, az EuroGrop elnökével és Kármán András pénzügyminiszterrel állt a sajtó elé a miniszterelnök. Még idén felvázolják az euróhoz csatlakozás pályáját, ismertté válik, hogyan, miként, milyen feltételekkel csatlakozhat majd Magyarország az eurózónához, illetve juthat el ennek kapujába. A kormány felveszi a küzdelmet a készpénzállománnyal szemben. Cikkünk frissül!

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Meg kellene szüntetni az anyák szja-mentességét? Forró krumpli került a Tisza-kormány kezébe

Meg kellene szüntetni az anyák szja-mentességét? Forró krumpli került a Tisza-kormány kezébe

A családpolitika három kiemelt pillérre épült az Orbán-kormány alatt: a lakhatási támogatásokra, a családi adókedvezményre és az anyák szja-mentességére. A Tisza-kormány számára különösen az anyák adómentességének jövője az érzékeny kérdés, hiszen annak további kiterjesztése jelentős költségvetési terhet jelent, miközben a gyermekvállalást erősítő hatásai korántsem egyértelműek. Az anyák szja-mentességének kérdésével kapcsolatos szakmai vita fő kérdése ugyanis arról szól, hogy az intézkedés valóban ösztönzi-e a gyermekvállalást, vagy éppen ellenkezőleg, a kétgyermekes családmodellt teszi a leginkább kedvezményezetté.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×