Infostart.hu
eur:
356.63
usd:
314.71
bux:
139137.34
2026. június 24. szerda Iván
Cseh Sándor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya (k) a nõi vízilabda Európa-bajnokság döntõjében játszott Magyarország - Hollandia mérkõzésen a funchali Olimpiai Uszodakomplexumban 2026. február 5-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Cseh Sándor: a mostani érzéseimet nem befolyásolja a megszerzett érem színe, elégedett vagyok

Taktikailag érettebbek és magabiztosabbak lettek a játékosok, akik sokat fejlődtek és bizonyos szituációkban gyorsabban hoztak meg nagyon fontos döntéseket – így értékelte a portugáliai Eb-n ezüstérmet szerző magyar női vízilabda-válogatott teljesítményét a szövetségi kapitány.

A magyar női vízilabda-válogatott a 2024-es (Mihók Attila társkapitánnyal) és a 2025-ös világbajnokság, valamint a 2025-ös világkupa után a múlt héten véget ért madeirai Európa-bajnokságon is ezüstérmes lett Cseh Sándor irányításával. A magyar válogatott az Eb-döntőben a 10–10-es eredménnyel záruló rendes játékidő után ötméteresekkel 5–3-ra maradt alul a címvédő Hollandiával szemben. A portugáliai torna álomcsapatába Keszthelyi Ritát és Garda Krisztinát is beválasztották. A szövetségi kapitány az InfoRádióban értékelte az Eb-szereplést.

Cseh Sándor úgy fogalmazott, száz százalékig elégedett az Európa-bajnokságon mutatott játékkal, mint ahogy azzal is, ahogy a keret tagjai dolgoztak a felkészülés és a torna alatt. Úgy véli, sokat fejlődtek és igazi csapattá értek. Természetesen sokkal nagyobb lenne az öröme, ha aranyérmet akasztottak volna a nyakukba az eredményhirdetésnél, de hozzátette, az érzései akkor is ugyanolyanok lennének, mint most, vagyis jelen esetben nem az érem színe határozza meg, hogy elégedett-e vagy sem. Maximálisan elégedett a játékosai teljesítményével, és nagyon büszke rájuk.

A fejlődést elsősorban abban látja, hogy taktikailag érettebbek lettek a magyar válogatott játékosai, akik bizonyos szituációkban gyorsabban hoztak meg nagyon fontos döntéseket,

legyen szó például labdajáratásról vagy különféle játékelemekről. Összességében azt gondolja, magabiztosabban is játszottak a korábbi világversenyekhez képest.

A magyar válogatott a portugáliai Eb-n csak a hollandoktól kapott ki, igaz, tőlük kétszer is. Cseh Sándor elmondta: nagyon tiszteli a holland válogatottat, de nem gondolja azt, hogy előrébb tartana, mint a magyar csapat. Megítélése szerint a két válogatott egy szinten van, és ez így volt a mostani Eb-döntőben is.

A szakember azt gondolja, ebben az olimpiai ciklusban még akár két-három új játékost is be lehet építeni a csapatba, vagyis

feltűnhetnek a későbbiekben olyan arcok, akik a portugáliai Eb-n még nem voltak kerettagok.

Cseh Sándor az Európa-bajnokság alatt nagy népszerűségre tett szert a közösségi médiában azzal a habitussal és intenzív jelenléttel, amellyel a medence széléről irányította a magyar válogatottat. Saját bevallása szerint ő erről nem értesült, így nem is foglalkozott vele. Ez a világ nem különösebben érdekli, csak a feladataira koncentrál. „Semmiféleképpen sem szeretném értékelni a saját munkámat vagy a megbeszéléseimet. Azt gondolom, egy edző ne értékelje magát” – jegyezte meg a szövetségi kapitány.

Nagyjából 500 nap van hátra a budapesti világbajnokságig, de Cseh Sándor szerint most még „teljesen felesleges rá gondolni”, ugyanis minden az adott napon és az adott mérkőzésen fog eldőlni. Abban az értelemben viszont nem felesleges előre gondolkodni, hogy „most lehet a másodperceket lefaragni, a kilókat, az izmokat felszedni, a kellő rutint megszerezni”. Mint mondta, ez egy „fura dolog”, hiszen az akkori meccsekkel jelenleg „egyáltalán nem kell foglalkozni”, azzal viszont igen, hogy milyen állapotba lehet kerülni az addig hátralévő több mint egy év alatt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Vegyes a hangulat szerda reggel a nemzetközi tőkepiacokon, mivel a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tartja a tőzsdéket. A hangulatot javítja, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×