Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Rear view of male soccer referee lifting up a red card during match
Nyitókép: Getty Images/Mindful Media

Szájkarate, dulakodás és botrány a foci NB I-ben, mind a két edzőt kiállították

Súlyos feszültségek és botrányos jelenetek kísérték a Fizz Liga 20. fordulójának kiemelt mérkőzését. A Győri ETO FC és a Debreceni VSC összecsapása nemcsak a sportszakmai teljesítményről, hanem a játékvezetői ítéletekről és a pálya szélén elszabadult indulatokról marad emlékezetes.

A mérkőzés végkimenetelét és hangulatát alapvetően meghatározta Rúsz Márton játékvezető tevékenysége, aki két büntetőt is ítélt a hazai győriek javára. A debreceniek szerint ezek az ítéletek fosztották meg csapatukat a pontszerzés esélyétől – számol be a haon.hu.

A második tizenegyes megítélése után az indulatok kontrollálhatatlanná váltak a kispadoknál. Sergio Navarro (DVSC) és Borbély László (Győr) vezetőedzők éles szóváltásba keveredtek egymással.

A játékvezető mindkét szakvezetőt piros lappal kiállította, eltávolítva őket a kispadtól.

A feszültség a játékoskijáróban csúcsosodott ki, ahol hosszú percekig tartó lökdösődés és tömegjelenet alakult ki a stábtagok, a játékosok és a biztonsági személyzet részvételével.

A rendkívüli események és a hosszú percekig tartó kényszerpihenő miatt a mérkőzés játékideje jelentősen megnyúlt. A játékvezető végül a hosszabbítás 15. percében fújta le a találkozót, véget vetve a pattanásig feszült rangadónak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×