Infostart.hu
eur:
354.61
usd:
311.77
bux:
139975.88
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Budapest, 2025. május 18.Tóth Alex, az FTC játékosának gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Fehérvár FC mérkõzésen a Groupama Arénában 2025. május 18-án.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Tóth Alex eladásával új fejezet nyílhat a magyar futballban

Tóth Alex ifjabb Lisztes Krisztián csúcsát döntötte meg, ő a legdrágábban a magyar élvonalból külföldre igazolt játékos. A vételárát több szempontból is lehet értékelni, elemezni.

Íme, az NB I-ből külföldi klubhoz szerződött játékosok toplistája:

1. Tóth Alex: Ferencváros → Bournemouth 12 millió euró

2. Lisztes Krisztián: Ferencváros → Eintracht Frankfurt 6 millió euró

3. Myrto Uzuni: Ferencváros → Granada 5,1 millió euró

4. Matheus Saldanha: Ferencváros → el-Vaszl 5 millió euró

5. Marquinhos: Ferencváros → Szpartak Moszkva 5 millió euró

6. Muhamed Bešić: Ferencváros → Everton 4,8 millió euró

7. Varga Barnabás: Ferencváros → AEK Athén 4,5 millió euró

8. Ryan Mmaee: Ferencváros → Stoke City 4 millió euró

9. Vancsa Zalán: MTK → Lommel SK 3 millió euró

10. Németh Krisztián: MTK → Liverpool 3 millió euró

A listából kiolvasható, hogy az elmúlt években a magyar bajnokságot domináló Ferencváros keresett a legtöbbet játékosértékesítésen, a tízes listán szereplő transzferek közül csak Bešićé és Németh Krisztiáné 2020 előtti. Érdekes még azt kiemelni, hogy a mostani téli átigazolási időszak előtt, vagyis Varga Barnabás és Tóth Alex eladása előtt a magyar válogatottban már bemutatkozott, magyar klubból eladott játékosért 2,5 millió euró volt a rekord, ezt a 2008 elején a PSV-hez csatlakozó Dzsudzsák Balázsért fizette ki a PSV.

Magyar kluboktól, magyar forrásokból nehéz hiteles adatokhoz jutni, így a transfermarkt-de információira hivatkozva írjuk: a Ferencváros, amely nyilván igazol még a mostani időszakban is, a 2025–2026-os idényben áttörést ért el, óriási hasznot realizált az átigazolásokból.

2025–2026: 6,20 millió euró (vétel), 19,80 millió euró (eladás)

2024–2025: 10,25 millió euró (vétel), 12,40 millió euró (eladás)

2023–2024: 9,30 millió euró (vétel), 5,67 millió euró (eladás)

2022–2023: 4,65 millió euró (vétel), 4,60 millió euró (eladás)

2021–2022: 10,90 millió euró (vétel), 6,0 millió euró (eladás)

2020–2021: 6,97 millió euró (vétel), 1,20 millió euró (eladás)

Tóth Alex eladási ára a nyolcadik legmagasabb összeg, amelyet magyar játékosért fizettek. Íme, az élcsoport:

1. Szoboszlai Dominik: RB Leipzig → Liverpool 70 millió euró

2. Kerkez Milos: Bournemouth → Liverpool 46,9 millió euró

3. Szoboszlai Dominik: RB Salzburg → Liverpool 36 millió euró

4. Kerkez Milos: AZ Alkmaar → Bournemouth 20,47 millió euró

5. Dzsudzsák Balázs: Anzsi M. → Dinamo M. 19 millió euró

6. Dzsudzsák Balázs: PSV Eindhoven → Anzsi M. 14 millió euró

7. Szalai Attila: Fenerbahçe → Hoffenheim 12,3 millió euró

8. Tóth Alex: Ferencváros → Bournemouth 12 millió euró

Amikor legutóbb egy magyar válogatott játékos, kevés élvonalbeli meccsszámmal a háta mögött, fiatalon külföldre igazolt, mégpedig egy topligába – Nagy Ádám 2016-ban, az Eb után, a Bolognába – mindössze 1,8 eurót kapott érte a Ferencváros. Így is lehet értékelni a Tóth ALexért kapott 12 milliót.

Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal
cikkünk frissül

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Magyar Péter: hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. 111 esetben van vízkorlátozásos, döntően önkormányzati tulajdonú helyeken. Tájékoztatót tartanak a kormány döntéseiről. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá. A legfőbb ügyész és az ukrán „aranykonvoj” ügye is a témák között lesz – tartson velünk!

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×