Infostart.hu
eur:
355.14
usd:
312.03
bux:
139064.61
2026. június 23. kedd Zoltán
Szilágyi Áron többszörös olimpiai, világ- és Európa-bajnok kardvívó a világbajnokságra készülő magyar vívóválogatott edzésén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportközpontban 2025. július 17-én.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Szilágyi Áron: nem a múlt eredményeiből akarok táplálkozni, a vb-n is vágyom a sikerre

A világbajnoki csapatverseny jelentőségére hívta fel a figyelmet a háromszoros olimpiai bajnok kardvívó néhány nappal a Grúziába utazás előtt. A Vasas sportolója az InfoRádióban elmondta: részben annak volt köszönhető, hogy egyéniben beverekedte magát a döntőbe a genovai Eb-n, hogy jó napot és jó formát fogott ki, ezzel egyben jelezte a nagy riválisoknak, hogy továbbra is komolyan kell vele számolni.

Alig öt héttel a genovai Európa-bajnokság után kezdődik is a vívók idei legfontosabb versenye, a világbajnokság, melyet július 22. és 30. között a grúz fővárosban, Tbilisziben rendeznek. Szilágyi Áron a tavalyi sarokműtétje és hosszú ideig elhúzódó felépülése után nagy sikereket ért el a kihagyását követő első világversenyén: az Eb-n a kardcsapattal arany-, míg egyéniben ezüstérmes lett. A háromszoros olimpiai bajnok kardvívó az InfoRádióban úgy fogalmazott: a két verseny közötti rövid idő miatt talán kisebb az Európa-bajnokságon elért eredmények súlya és értéke, de összességében nagyon örült annak, hogy mind csapatban, mind egyéniben jól sikerült neki az olaszországi Eb.

A Vasas sportolója utólag bevallotta, a kiutazás előtt nem is remélte, hogy egyéniben dobogóra állhat majd a kontinensbajnokságon, mert megítélése szerint mindig a napi formától függ, hogy mennyire jön ki a lépés egyéniben. Ugyanakkor úgy lépett pástra minden egyes asszóban, hogy meg akarta mutatni, visszanyerte a formáját, hiszen ez egyben jelzés is a legnagyobb riválisok felé a jövőre nézve. Mint mondta, részben annak volt köszönhető, hogy beverekedte magát a döntőbe, hogy jó napot és jó formát fogott ki.

Bízik benne, hogy ez a világbajnokságon sem lesz másképp, és akkor elmondhatná magáról, hogy egy nagyon eredményes nyarat zár. Szilágyi Áron számára nagyon fontos, hogy a csapattal is minél tovább meneteljen a vb-n is, és

azért várja jobban a csapatverseny, mert ott nemcsak a napi forma számít, hanem az is, „mennyire összeszedett a társaság, mennyire van jól összerakva a csapat”.

Nagyon reméli, hogy valamennyi csapattag ott lesz majd fejben is a legfontosabb pillanatokban.

Szilágyi Áron 35 éves, túl van már rengeteg világversenyen, pontosan tudja milyen érzés az, amikor a csapattársak igazi vezérként néznek fel rá. Mindig kulcsszerepet vállal abban, hogy megteremtődjön a megfelelő csapategység és csapatszellem. Ezzel kapcsolatban kiemelte, hogy a csapatot ugyan csak négyen alkotják, „nem egy 22 fős futballkeretet kell összerakni”, de a felkészülést azért végigcsinálta egy teljes szakmai team, melynek tagjai ott voltak minden keretedzésen, edzőtáborban. Külön megemlítette a fiatalok közül Petrucz Mirkót és Tóth Bertalant, valamint a nagy visszatérő, 33 éves Iliász Nikolászt, aki tagja is volt a Genovában Eb-aranyérmes válogatottnak.

A háromszoros olimpiai bajnok szerint bővült egy kicsit a csapat, ami szerinte egyáltalán nem baj, hiszen „egy hajóban egy irányba eveznek”, a konkurenciaharc pedig jót tesz a magyar kardvívás jövőjének. Szilágyi Áron sok-sok érem tulajdonosaként sem a múlt eredményeiből akar táplálkozni, számára mindig az éppen aktuális verseny a legfontosabb, ami most a grúziai világbajnokság lesz.

Ugyanazt a motivációt érzi, mint a korábbi években, nagyon szeretne bizonyítani. Mint mondta, elég ösztönző számára, hogy egy vb következik, egyéniben és csapatban is meg akarja mutatni, hogy továbbra is ott a helye a legjobbak között. „Nyertem már világbajnokságot egyéniben, csapatban szerencsére többször is, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennék ugyanolyan éhes a sikerre, mint korábban. Vágyom a sikert, és remélem, összejön Tbilisziben is” – jegyezte meg Szilágyi Áron.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály, miután 6,00 százalékra csökkentették az alapkamatot.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Putyin nem találkozik Zelenszkijjel, Tu–160-asokkal demonstrált erőt Moszkva – Ukrajnai háborús híreink kedden

Putyin nem találkozik Zelenszkijjel, Tu–160-asokkal demonstrált erőt Moszkva – Ukrajnai háborús híreink kedden

Vlagyimir Putyin orosz elnök végzős hallgatók előtt mondott keddi beszédében kijelentette, mivel Ukrajna az orosz polgári infrastruktúrát támadja, neki nincs oka arra, hogy találkozzon Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel. Putyin szerint nem Oroszország indította a háborút, hanem a Nyugat provokálta Moszkvát, mikor az a saját érdekeit akarta érvényesíteni. Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint Tu–160-as stratégiai bombázókkal tartottak tesztrepülést NATO-tagországok közelében, de nemzetközi vizek felett. A gyakorlat során más országok vadászgépei is felszálltak. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×