355.48
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina
Nyitókép: Fotó: Twitter / MLSZ

A Rossi-korszak eddigi legsúlyosabb vereségét szenvedte el a válogatott Németországban

A magyar válogatott az első félidő után még „csak” egygólos hátrányban volt Düsseldorfban, a németek ellen, ám a második játékrészben súlyos vereségbe szaladt bele. A Nemzetek Ligája 2024–2025-ös kiírásának első fordulójában: Németország–Magyarország 5-0.

A kezdő csapatok. Németország: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Schlotterbeck, Raum – Andrich, Gross – Wirtz, Havertz, Musiala – Füllkrug.

Magyarország: Gulácsi – Balogh B., W. Orbán, Dárdai M. – Nego, Nagy Á., Schäfer, Kerkez – Szoboszlai, Sallai R. – Varga B.

Eindhovenben ugyancsak 20.45-től játsszák a csoport másik mérkőzését: Hollandia–Bosznia-Hercegovina.

Szoboszlai Dominik labdaszerzése után élesen belőtte a labdát, Pascal Gross a kezénél fogva kicsit megrántotta középen Varga Barnabást, de egy tizenegyeshez ez nem volt elég.

Szöglet után Tah veszélyes fejesét Szoboszlai a gólvonalról fejelte ki.

A 14. percben Kerkez kapura lőtt, nem volt veszélyes.

Óriási német helyzet a 20. percben, ziccerig játszották a németek, Füllkrug lövését Gulácsi Péter bravúrral, lábbal védte.

A 26. percben vezetést szerzett a német csapat. Wirtz átívelése után Raumtól Musialához került a labda, aki a kapuközeli Füllkruggal passzoltatott egy gólt, 1-0.

Kerkez beadása után Sallai gólhelyzetben nem találta el jól a labdát.

Nagyon nagy mázli: Havertz fejese után a lécről a kapuvonal elé pattant le.

Német altatás után gyors támadás, Kai Havertz bemutatott egy cselt Dárdai Mártonnal szemben, s amilyen sazépen csinálta ezt, olyan rondon (persze, magyar szempontból nem rondán…) a kapu mellé rúgta a labdát.

Vége az első félidőnek. Az eredmény, 1-0 oda, a magyar csapat számára hízelgő. Más kérdés, hogy mit lehetne tenni egy nyilvánvalóan jobb egyéni képességű futballistákból álló ellenféllel szemben.

A második félidőre Bolla Bendegúz állt be, Loic Négo helyére.

Havertz nagyon veszélyes, jó elfutsa után Dárdai Márton jól csúszott be.

Gross szöglete után Kimmich az égbe lőtte.

Szép magyar kontra után, Szoboszlai labdája, majd Sallai passza után Bolla gólhelyzetbe került, Andrich bele tudott vetődni a labda útjába.

Akárcsak az írek ellen, most is magyar szögletből kaptunk gólt. Jamal Musiala hatvan méteren keresztül végigvitte a labdát, s két csel után gólt lőtt, 2-0.

A 65. percben Florian Wirtz elé visszapattant a labda a balösszekötő helyén, belépett a tizenhatoson belülre és 13 méterről, Orbán lába között, kilőtte a jobb alsó sarkot, 3-0.

Varga Barnabás és Kerkez Milos helyére Ádám Martin és Nagy Zsolt állt.

Havertz 13 méterről a lécre bombázta a labdát.

Sallai Roland, aki elöl eddig a legveszélyesebb magyar játékos volt, lement, Csoboth Kevin a pályán.

Aleksandar Pavlovic a leshatárról lépett ki, belőtte a negyediket, 4-0.

Csoboth helyzetbe került, Ter-Stegen bravúrral védett.

Havertz tizenegyest harcolt ki Willi Orbánnal szemben, Okosan belőtte a bal alsó sarokba, 5-0.

Újonc áll a magyar csapatba, Nikitscher Tamás áll Nagy Ádám helyére.

A végén már csak azért izgultunk, hogy ne kapjunk több gólt…

A vége csúnya lett, 5-0-ra győzött a magyar válogatott ellen a német csapat. Ez az eddig 67 mérkőzésből álló Rossi-éra legsúlyosabb veresége.

A másik mérkőzésen: Hollandia–Bosznia-Hercegovina 5-2.

Kínosan nagy zakót kapott a magyar válogatott Németországban
5-0

A magyar válogatott az első félidő után még „csak” egygólos hátrányban volt Düsseldorfban a németek ellen, ám a második játékrészben súlyos vereségbe szaladt bele. A Nemzetek Ligája 2024–2025-ös kiírásának első fordulójában: Németország–Magyarország 5-0.

Támadás az elektromos autók ellen: minden autós fizessen

A megtett kilométerek után fizessenek az autósok – ezt akarja a brit kormánytól egy közlekedési témákra szakosodott civilszervezet, az úgynevezett „nettó zéró” klímacéllal összefüggésben. A Campaign for Better Transport (Kampány a jobb közlekedésért) nevű, 50 éve működő lobbicsoport először csak az elektromos kocsikat említette, de gyorsan módosította ajánlását.
2024.09.09. hétfő, 18:00