394.97
368.65
72094.79
Cebrail Makreckis (b) és Dibusz Dénes (j), a Ferencváros játékosai között Joao Carvalho, az Olimpiakosz csapatának tagja a labdarúgó Konferencia-liga nyolcaddöntőjébe jutásért játszott, Olimpiakosz - Ferencvárosi TC első mérkőzésen a pireuszi Karaiszkakisz Stadionban 2024. február 15-én.
Nyitókép: Illyés Tibor

Kikapott a Ferencváros, de nem reménytelen a visszavágó

Egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros az Európai Konferencia-ligában a görög Olympiakosz otthonában. Nem volt nagy különbség a két csapat között, a hátrány ledolgozható, de ehhez a Groupama Arénában a mostaninál sokkal veszélyesebb és jobb támadójátékra lesz szükség.

A két összeállítás. Olympiakosz: Paszhalakisz – Rodinei, Doi, David Carmo, Ortega – Joao Carvalho, Alekszandropulosz, Hezze – Fortunisz, El-Kabi, Maszurasz. Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, I. Cissé, Ramírez – Makreckis, Maiga – Marquinhos, Abu Fani, Zachariassen – Varga.

A 2. percben Abu Fani szabadrúgása után Varga Barnabás nyolc méterről a hálóba csúsztatta a labdát. Hosszasan nézték a jelenetet a VAR-szobában, s les miatt visszavonták a gólt.

A következő percek mezőnyjátékkal teltek, a legnagyobb pillanat Dibusz Dénes higgadt csele volt a saját ötösénél.

Húsz perc telt el a mérkőzésből, nagyon türelmesen, másképpen szólva, óvatosan játszik mind a két csapat.

A 24. percben Ramírez a jobb alsó sarokra tartó lövését szögletre védte Paszhalakisz.

A 29. percben Ramírez újabb beadását Varga Barnabás a kapu fölé rúgta.

Az Olympiakosz első helyzeténél Alekszandropulosz fejesét Dibusz óriási bravúrral hárította.

A 38. percben Fortunisz szabadrúgáshoz jutott a magyar kaputól 23 méterre. A sorfalról szögletre pattant a labda.

Abu Fani szabadrúgása elhalt a vetődő kapus ölőben, majd Makreckis csak nagyon nehezen tisztázott szögletre Carvalho elől.

Véget ért a 45+4 percig tartó első félidő. Kiegyenlített erők játszanak, a döntetlen igazságos.

Nem változott a játék képe a második játékrészre.

A Ferencváros magához ragadta a kezdeményezést, öt perce fent tartja a labdát az Olympiakosz kapuja előtt. Gólhelyzet nem alakult ki belőle.

A másik oldalon El Kabi lőtte, védőjétől szorongatva, a kapu mellé.

Az utolsó negyedóra kezdetén lement Marquinhos és Varga, Pesics és Ben Romdan állt be.

Az Olympiakosz a montenegrói veteránnal, Sztevan Joveticcsel is erősített.

El Kabi 15-ről lőtt, Dibusz ismét látványosan védett.

A csatár a 83. percben megszerezte a vezetést az Olympiakosznak, Rodinei beadása után a labda átszállt a belsők feje fölött, elment Besic és Wingo között, El Kabi viszont nem vétette el. Két méterről a kapuba lőtt, 1-0.

A hátralévő percekben is inkább az Olympiakosz játszott fölényben. Végeredmény: Olympiakosz–Ferencváros 1-0.

Visszavágó jövő csütörtökön, a Groupama Arénában. Jobb támadójátékra lesz szükség a nyolcaddöntőbe jutáshoz.