394.97
368.65
72094.79
Szoboszlai Dominik, a magyar (k), valamint Marko Jankovic (b) és Marko Vesovic, a montenegrói válogatott játékosai a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők tizedik, utolsó fordulójában, a G csoportban játszott Magyarország - Montenegró mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2023. november 19-én.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

Szoboszlai vezérletével győzelem Montenegró ellen, csoportgyőztes a magyar csapat

A magyar válogatott egy közepes első félidő után a másodikban sokkal jobban játszva fordított a Montenegró elleni Európa-bajnoki selejtezőn. A 3-1-es győzelem azt jelenti, hogy a magyar válogatott csoportelső lett, s nagyszerű sikerrel zárta az évet.

A magyar kezdő tizenegy: Dibusz - Balogh, Lang, Szalai A. - Bolla, Nagy Á., Styles, Nagy Zs. - Gazdag, Szoboszlai - Ádám. Némi meglepetés az olasz Parma keretéhez tartozó Balogh Botond beválogatása.

A montenegrói csapat: Mijatovics – Rubezsics, Szavics, Vujacsics – Vesovics, Jankovics, Kucs, Camaj, A. Vukcsevics – Oszmajics, Jovetics.

A magyar válogatott fehér, a montenegrói piros szerelésben játszik, a játékvezető a holland Dany Makkelie.

Egy veszélyes montenegrói akcióval indult a mérkőzés, Szalai Attila fejjel mentett.

A 6. percben Gazdag betört a büntetőterületen belülre, Vesovics vállal fellökte, nem kaptunk tizenegyest.

Szalai Attila nem igazán ügyesen nyúlt a labdához, Dibusznak kellett jönnie, nem volt egyszerű helyzet, megúsztuk.

Mezőnyjátékkal mentek el a következő percek. A félidő közepe táján a montenegróiak kicsit többet birtokolták a labdát, helyzetek nélkül.

A következő percek inkább magyar fölényt hoztak, de továbbra sincs helyzet, kapuralövés. Alighanem más lenne a mérkőzés, ha nincs Petkov szófiai öngólja. De volt…

A 36. percben a magyar kapuba került a labda. Egy szabadrúgás után a balhátvédünk helyéről Jovetics középre fejelte a labdát, Rubezsics pedig két méterről a hálóba fejelt, 0-1.

Szoboszlai szöglete után Bolla szépen lőtt, Vujacsics fejjel mentett.

Gazdag elé került a labda, de nem tudta bepaszírozni a kapuba.

Két és fél perces hosszabbítás után vége az első félidőnek.

Gazdag és Bolla nem folytatja, Kalmár és Nego állt be. Agilisan kezdett a magyar csapat, de a kapura továbbra is kevés veszéllyel.

Mijatovics kapus meghúzódott, perceken keresztül ápolták, majd le kellett cserélni, az újonc Djukics váltotta.

Támadgat a magyar csapat, de egyelőre biztatóbb, hogy a bolgárok kiegyenlítettek Szerbiában, így még a csoportelsőség megvan.

Callum Stíles helyére Horváth Krisztofer állt be.

A 67. percben Nagy Ádám önfeláldozó mentése után Szoboszlai Dominikhoz került a labda, aki előbb egy kötényt osztott6 ki, aztán egy jó testcselt csinált, aztán az alsó sarokba lőtt, 1-1.

A 68. percben a csapatkapitány megint megindult, Ádám Martintól pontosan kapta vissza a labdát, s ezúttal a balöswszekötő helyéről lőtt a kapu jobb sarkába, 2-1.

Vezetnek a bolgárok 2-1-re Szerbiában!

A 77. percben Ádám Martin nagy taps közepette hagyta el a pályát, Németh András váltotta.

Oszmajics egyedül lépett ki, ziccerbe került, Dibusz remekül lépett ki, védett.

Aztán két újabb óriásit védett, parádézott.

Horváth centerezése nem talált embert, kár.

Egyenlítettek a szerbek a bolgárok ellen, 2-2.

Dibusz Dénes hat másodpercen belül három óriási bravúrt mutatott be, szenzációs védések voltak.

Kellett a győzelemhez, de aztán jött az újabb magyar gól. Szoboszlai Dominik 17 méterre a kaputól szabadrúgást harcolt ki, jól is lőtte, Djukics szépen védett, de éppen Nagy Ádám elé került a labda, aki bevágta, 3-1

Szuhodovszki Soma is beállt, a gólszerző helyére.

Csoportelsőség! Veretlen év! Zárógyőzelem!