eur:
413.94
usd:
396.49
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
A Duna Aréna a főváros XIII. kerületében 2020. december 23-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Mennyi ideig tudja visszatartani a lélegzetét a legjobb úszó? Lássuk!

Huszonkét ország 71 szabadtüdős merülője indul a szombaton és vasárnap sorra kerülő III. nOxyCup nyílt magyar apnea bajnokságon a Duna Arénában.

A környező nemzetek képviselői mellett érkezik versenyző Japánból, Kolumbiából és Szaúd-Arábiából is.

A 14 ezer euró összdíjazású versenyen, amely egyben országos bajnokság is, a nők között Budapestre látogat a lengyel Magdalena Solich-Talanda, aki vezeti a világranglistát, és tavaly Budapesten világcsúcsot döntött uszonyos kategóriában, 275 métert úszott 50 méteres medencében. Honfitársa, Mateusz Malina a férfiak világcsúcstartója, uszony nélküli versenyszámban 250 métert képes úszni egyetlen levegővel a 25 méteres medencében.

A szabadtüdős merülés Magyarországon elsősorban a háromszoros világbajnok mélytengeri merülő, Korok Fatima révén ismert, a nOxyCup ennek a medencés változata.

Az apnea bekerült a Világjátékok programjába, a sportág népszerűsítésére pedig megnyitóval és díjátadó ceremóniával egybekötött bemutatót is rendeznek a szombati versenynap végén. A vendégek, így két olimpiai bajnok, Gyurta Dániel és Burján Csaba, profi szabadtüdős merülők, köztük a háromszoros világbajnok és világcsúcstartó Korok Fatima irányítása mellett betekintést kapnak a levegővisszatartás különleges világába. Egy rövid légzéstechnikai oktatás után kipróbálhatják a statikus apnea versenyt, vagyis kiderül: a frissen szerzett tudás birtokában mennyi ideig bírják a víz alatt egy levegővel.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×