396.84
355.48
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály
A szerb Slobodan Nikic (b) és a német Julian Real a budapesti vízilabda Európa-bajnokság Szerbia - Németország mérkőzésén a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2014. július 15-én. A szerbek 12-7-re legyőzték a német csapatot.

Óriási blamázs: 8 közé sem jutott Szerbia a vízilabda-Eb-n

Franciaország válogatottjától "sikerült" kikapni 10-9-re. Az olimpiai bajnok végigaludt 3 negyedet.

Az olimpiai bajnok szerb férfi vízilabda-válogatott bombameglepetésre nem jutott a nyolc közé a Splitben zajló 35. vízilabda Európa-bajnokságon, miután vasárnap este 10-9-re kikapott a francia csapattól.

A franciák a negyedik negyedet háromgólos előnnyel kezdték, a hétszeres Európa-bajnok szerbek azonban Dusan Mandic vezetésével egy perccel a vége előtt egyenlítettek. Egy csavar azonban még volt a meccsben, Mehdi Marzouki 29 másodperccel a vége előtt továbblőtte a franciákat.

A szerbeknek ezt megelőzően egy hetedik hely volt a legrosszabb szereplésük a kontinensviadalokon, 1999-ben Firenzében végeztek ennyire hátul, most csak a 9-12. helyért folytathatják szereplésüket.

A férfi tornán szereplő 16 csapatot négy kvartettbe osztották, amelyekből a csoportelsők rögtön a negyeddöntőbe jutottak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a nyolc közé kerülésért. A D jelű kvartettet imponáló magabiztossággal megnyerő magyarok kedden 15 órától találkoznak a Duna Arénában rendezett legutóbbi Eb-n bronzérmes Montenegróval.

Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak:

negyeddöntőbe jutásért:

Franciaország-Szerbia 10-9 (3-1, 1-1, 5-4, 1-3)

korábban:

Georgia-Hollandia 12-8 (2-3, 5-1, 2-2, 3-2)

Görögország-Izrael 22-9 (6-0, 6-4, 5-3, 5-2)

Montenegró-Románia 13-8 (2-3, 4-2, 3-2, 4-1)

a 13-16. helyért:

Németország-Szlovákia 18-7 (4-1, 6-2, 3-0, 5-4)

Málta-Szlovénia 13-9 (3-2, 2-3, 3-3, 5-1)

A keddi negyeddöntők párosítása:

Magyarország-Montenegró 15.00

Olaszország-Franciaország 16.30

Spanyolország-Görögország 19.00

Horvátország-Georgia 20.30

Vasárnap Ausztria választ: a Szabadságpárt visszatérhet a csúcsra

Épp hogy csak túljutott Ausztria a rendkívüli károkat okozó áradások nehezén, az ország a hét végén újabb, ezúttal politikai megméretés előtt áll. Több mint 6,3 millióan járulhatnak a szavazóurnák elé, hogy újabb öt évre új parlamentet, illetve új kormányt válasszanak.
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Harmadik világháborúval riogatott Trump, egyetlen döntéssel meg lehetne rengetni Oroszországot – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Donald Trump republikánus amerikai elnökjelölt és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő a New York-i Trump Towerben folytattak beszélgetést. A találkozó után Trump azt írta saját közösségi platformján, a Truth Social-ön, ha nem ő győz az elnökválasztáson, jön a harmadik világháború. Az elmúlt hónapok legfontosabb kérdése, hogy az európai vezetők és az Egyesült Államok döntéshozói engedélyezik-e Kijevnek, hogy a Nyugattól kapott modern fegyverrendszereket bevessék Oroszország területe ellen. Az amerikai Institute for the Study of War (ISW) intézet írt egy elemzést, hogy miért lenne fontos egy ilyen lépést megtenniük Ukrajna szövetségeseinek. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb híreivel.