Infostart.hu
eur:
351.22
usd:
306.47
bux:
138353.04
2026. június 22. hétfő Paulina
Lionel Messi, a Paris Saint-Germain játékosa, miután gólt szerzett az RB Leipzig ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, az A csoport harmadik fordulójában Párizsban 2021. október 19-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Ian Langsdon

Messi miatt nagyon sokat keresett a PSG

Bár a Paris Saint-Germain – annak ellenére, hogy visszaszerezte a francia bajnoki címet – nem zár sikeres szezon, egyebek mellett azért sem, mert nem tudta megnyerni a Bajnokok Ligáját, bevételei meredeken emelkedtek.

Lionel Messi tavaly nyári szerződtetése, kifejezetten sportszakmai szempontból, nem volt kifizetődő, hiszen attól a BL-sikert várták Párizsban. Ha ez nem is valósult meg, az érkezésével járó kereskedelmi előnyök megnövelték a klub bevételeit.

A L' Équipe nevű francia sportnapilap szerint a Ligue 1 bajnoka 700 millió eurós bevételre tett szert, ami rekordnak számít a klub életében, még azóta is, hogy a Qatar Sports Investments 2011-ben megvásárolta a klubot

Ennek egy része a szponzorációnak köszönhető, amely 13 százalékkal nőtt Messi leigazolásának köszönhetően (50 millió euró a szezonra), a Crypto-val és a Gorillassszal kötött szerződéseknek köszönhetően, amelyek további 10 millió eurót hoznak. A PSG több mint 300 milliót fog keresni hirdetésekből, ami új rekord a klub történetében.

Messi nagy hatással volt a klub bevételeire, a PSG több mint egymillió mezt adott el az érkezése óta, ezeknek 60 százaléka az argentin sztár nevével és számával volt ellátva. Csak a Manchester United ad el több mezt világszerte, mint a PSG.

A Parc des Princes-ben rendezett mérkőzések ugyancsak rekordbevételt hoztak.

Ezeknek a tételeknek kell ellensúlyozni – s ellensúlyozzák is – azt a negatívumot, hogy a PSG, miután a Real Madrid ellen kiesett a Bajnokok Ligájából, kevesebb pénzt keresett a nemzetközi porondon, mint akár az előző évben, vagy a 2019–2020-asban.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Erősödik a forint

Erősödik a forint

A múlt héten a közel-keleti békehírek és a csökkenő olajár átmenetileg 350 forint alá nyomták az euró árfolyamát, ám a hét második felében a Fed váratlanul szigorú előrejelzései megfordították a trendet. Az erősödő dollár hatására a forint visszaadta korábbi nyereségének jelentős részét. Hétfő reggel az euró 352, a dollár 307 forint körül járt. Hétfőn az eurózóna előzetes fogyasztói bizalmi indexe és Christine Lagarde EKB-elnök beszéde kerül a figyelem középpontjába.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×