eur:
405.28
usd:
357.52
bux:
92646.6
2025. április 28. hétfő Valéria
Hosszú Katinka a női 400 méteres vegyesúszás döntője után a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizes Központban 2021. július 25-én. A címvédő magyar sportoló az ötödik helyen végzett.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

"Történelmi tettre" készül Hosszú Katinka

Ha érmeket szerezne a nyári világversenyeken, elérhetné a századikat nagy nemzetközi versenyen.

Egyelőre csak egy cél elérését, de nem a végállomást jelentené a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka karrierjében, ha sikerülne megszereznie a 100. érmét nagy nemzetközi versenyen.

A 33 éves úszó többek között erről is beszélt a Víz összeköt című, a június 18-án kezdődő magyarországi vizes világbajnokságot felvezető magazinműsorban, amelyet csütörtökön 18.15 órától lehet látni az M4 Sporton.

"Azt így nem merem, meg nem is szeretném kimondani: ha megvan, akkor befejezem a pályafutásomat. Ezt még annyira úgy nem érzem, tehát hogy ha. Idézőjelben, ne adj' Isten, vagy mégis sikerül augusztusig, akkor azt nem tudom elképzelni, hogy akkor elköszönjek az úszástól. Ha megvan, akkor az lesz, hogy

sikerült elérnem egy olyan célt, amit kitűztem magam elé, és a világon még senkinek sem sikerült"

- fogalmazott Hosszú Katinka az exkluzív interjúban.

Hosszú 2004-ben, 15 évesen kezdte el gyűjteni az érmeket nagy világversenyen. A bécsi rövidpályás Eb után négy évvel jött az első nagymedencés érem, majd 2009-ben a világbajnoki cím, aztán négy medál a hazai Eb-ről. Az igazi henger, azaz az éremdömping 2012-től indult, amikor Iron Ladyként aratta sikereit. A negyedik olimpiáig kellett várnia az ötkarikás medálokra, Rióban négyet is gyűjtött, hogy aztán a budapesti, majd a kvangdzsui vb-n is megnyerje a két vegyesúszó aranyat. Eddigi utolsó érmeit a 2021-es budapesti Eb-n szerezte, azaz jelenleg 96-nál tart.

A beszélgetés során szóba került, hogy mi a különbség a kilencszeres nagymedencés világbajnok sztársportoló korábbi és jelenlegi felkészülésében, hogyan hatott az életére és a pályafutására a koronavírus-járvány, vagy hogy miért nem érzi tüskének a tokiói olimpiai szereplését.

A sportág egyik meghatározó személyiségéről csütörtök óta vetítik a hazai mozik életrajzi dokumentumfilmjét, a Katinka című alkotás kulisszatitkairól is beszélt a kiváló úszó, aki a Duna Arénában sorra kerülő világbajnokság minden pillanatát szeretné kiélvezni a magyar szurkolókkal közösen.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Szakértő: bővítenek az európai fegyvergyárak, de közben nagyon óvatosak

Szakértő: bővítenek az európai fegyvergyárak, de közben nagyon óvatosak

Az európai országok GDP-arányos védelmi kiadásainak egy-másfél százalékos emelése akár ugyanekkora GDP-növekedést is hozhatna Európának – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője. Nagy Dávid ugyanakkor rámutatott: a növekedéshez a kontinens hadiipari cégeinél kell elkölteni a plusz forrást, ám kérdéses, hogy ezek győznék-e a megrendeléseket kapacitással.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Moszkva a hétvége során bejelentette: teljesen kitolták az ukrán csapatokat Kurszkból. Kijev tagadja, hogy fel kellett volna adnia az utolsó állásokat. Trump és Zelenszkij újra tárgyalt egymással, de az orosz külügyminisztérium felől is bíztató hírek érkeznek egy esetleges tűzszünettel kapcsolatban. Nem árt sietniük, mivel Washington ismét megerősítette, hogy nem fog a végtelenségig közvetíteni Oroszország és Ukrajna között. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×