Infostart.hu
eur:
353.53
usd:
309.18
bux:
138414.28
2026. június 23. kedd Zoltán
MANCHESTER, ENGLAND - DECEMBER 05: Ralf Rangnick, Manager of Manchester United acknowledges the fans after the Premier League match between Manchester United and Crystal Palace at Old Trafford on December 05, 2021 in Manchester, England. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)
Nyitókép: Alex Livesey/Getty Images

A Manchester United edzője nem elégedett, de nem bán semmit sem

A Manchester United labdarúgócsapatának megbízott vezetőedzője, Ralf Rangnick azt mondta, egyáltalán nem bánta meg, hogy elvállalta a munkát az Old Traffordon, az eddig elért eredményekkel azonban nem elégedett.

Az MU minden versenysorozatot figyelembe véve utóbbi 12 meccséből mindössze hármat tudott megnyerni, és az angol bajnokságban csak a hetedik helyen áll, hét fordulóval a vége előtt hat pont a hátránya a negyedik, még Bajnokok Ligája-indulást érő helytől.

A német szakember novemberben csatlakozott a Unitedhez, nyárig megbízott vezetőedzőként, utána pedig a klub tanácsadója lesz. Eddig 22 mérkőzésen irányította a csapatot, a mérlege kilenc győzelem.

"Nem bántam meg, hogy idejöttem. Újra és újra így tennék" - mondta újságíróknak Rangnick a szombati (mai), Norwich City elleni bajnoki előtt. "Menedzserként mindig meg kell vizsgálnod, mit csinálhattál volna jobban, de bánni nem bánok semmit. Mindannyian tudjuk, hogy ez nem egy könnyű keret, és az érkezésemkor nem volt egyszerű a helyzet itt. Különben még mindig Ole ülne a kispadon és nem én" - fogalmazott.

A tréner Ole Gunnar Solskjaert követte a poszton.

"Az elmúlt hónapokban megmutattuk, hogy tudunk magasabb szinten teljesíteni, de a szándékaim ellenére a produkciónk hullámzó. Ezért is nem vagyok elégedett azzal, amit eddig elértünk" - tette hozzá a 63 éves Rangnick.

A Manchester United egyelőre keresi új, állandó vezetőedzőjét, brit sajtóinformációk szerint az Ajax Amsterdam mestere, Erik ten Hag a legesélyesebb a posztra.

Címlapról ajánljuk

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×