Infostart.hu
eur:
355.14
usd:
311.92
bux:
139018.11
2026. június 23. kedd Zoltán
BARCELONA, SPAIN - APRIL 14: Eintracht Frankfurt celebrating during the UEFA Europa League Quarter-Finals, Second Leg match between FC Barcelona and Eintracht Frankfurt at Camp Nou stadium on April 14, 2022 in Barcelona, Spain (Photo by DAX Images/BSR Agency/Getty Images)
Nyitókép: DAX Images/BSR Agency/Getty Images

Szégyelli magát a Barcelona elnöke

És nem a kiesés miatt.

Joan Laporta, az FC Barcelona elnöke szégyelli magát, amiért körülbelül harmincezer Eintracht Frankfurt-szurkoló jutott be a Camp Nou Stadionba a két csapat Európa-liga-negyedddöntőjére.

A katalán klub a szabályoknak megfelelően ötezer jegyet biztosított a német drukkereknek, de további 25 ezren jutottak belépőhöz a hazai szektorokba, így

a 79 468 fős közönségnek több mint a harmada a vendégeknek szurkolt.

"Zavarba ejtő, ami ma történt. Nagyon sajnálom, és szégyellem magam. Bizonyos helyzeteket elkerülhetünk, de sokkal szigorúbbnak kell lennünk. Nem engedhetjük, hogy ilyesmi még egyszer megtörténjen" - szögezte le Laporta.

A párharc múlt heti első mérkőzése 1-1-es döntetlennel zárult, a csütörtöki visszavágón viszont a németek már 3-0-ra vezettek, végül 3-2-re győztek, így kiejtették a Barcelonát.

Xavi Hernández vezetőedző közölte, megpróbálta elmondani a játékosainak, hogy az a fontos, ami a pályán történik, és

bár a frankfurti drukkerek jelentős létszáma nem segített nekik, de nem is lehet kifogás a kiesésükre.

"Semmi köze egyiknek a másikhoz. Megpróbáltunk a játékra koncentrálni, de nem voltunk jók" - tette hozzá.

Xavi úgy értékelt, nagyon nagy csalódás a kiesés, és bár ellenfelüknél többet birtokolták a labdát, nem alakítottak ki elég helyzetet, az Eintracht viszont a kevés lehetőségét is kihasználta. Hangsúlyozta, az Eintracht megérdemelten jutott tovább, mert csapata az első és a második meccsen sem nyújtott jó teljesítményt.

"Nem kudarcról van szó, mert úgy gondolom, jó úton haladunk, bár az európai porondtól elbúcsúztunk" - nyilatkozta.

Címlapról ajánljuk

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezik a forint piacára, ugyanis jön az MNB kamatdöntő ülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×