LONG BEACH, CA - JUNE 27:  An underwater view of the tip of sprint between Australia and Kazakhstan in the seventh place game during the 2004 FINA Womens Water Polo League Super Final on June 27, 2004 in Long Beach, California.
Nyitókép: Donald Miralle/Getty Images

A végén fordította meg a meccset az UVSE az Uralocska ellen

Nagy levegő: vasárnap a nyolcszoros győztes olasz Orizzonte következik.

Az UVSE szoros mérkőzésen, az utolsó negyedben fordítva nyert az Uralocska ellen a női vízilabda Euroliga csoportküzdelmeinek budapesti négyesében.

Benczur Márton vezetőedző előző idényben harmadik helyezett együttese a kilenc gólt hozó első negyedet ugyan megnyerte, de a másodikat és a harmadikat elveszítette. Az utolsó szakasz 10-11-ről indult, a magyar csapat azonban sorozatban háromszor volt eredményes, amire az orosz együttes a végén eggyel válaszolt. A sikerből Keszthelyi Rita négy találattal - ebből kettőt a negyedik negyedben lőve - vette ki a részét. Az előző sorozatban ez a két csapat játszotta a bronzmeccset, amely szintén magyar győzelemmel zárult.

Az UVSE pénteken 11-5-re verte a görög Vuliagmenit, vasárnap pedig a nyolcszoros győztes olasz Orizzonte ellen ugrik medencébe.

A küzdelmek négy csoportban zajlanak, mindegyikből az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

Női Euroliga, csoportkör

G csoport (Budapest):

UVSE-Dinamo Uralocska (orosz) 13-12 (5-4, 3-4, 2-3, 3-1)

A csoport állása: 1. UVSE 6 pont/2 mérkőzés, 2. Uralocska 3/2, 3. Vuliagmeni 0/1 (5-11), 4. Ekipe Orrizonte 0/1 (8-15)

E csoport (Sabadell):

Mataro (spanyol) - FTC-Telekom Waterpolo 14-5 (4-1, 3-2, 3-1, 4-1)

Sabadell (spanyol)-Dunaújváros 10-7 (4-2, 2-2, 0-1, 4-2)

Az állás: 1. Sabadell 6 pont, 2. Dunaújváros és Mataro 3-3, 4. FTC-Telekom Waterpolo 0

2024.07.04. csütörtök, 18:00