eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a budapesti vízilabda Európa-bajnokság női tornája elődöntőjében játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a Duna Arénában 2020. január 23-án.
Nyitókép: MTI/Czagány Balázs

Bíró Attila: az elkényelmesedett sztárocskákat nem szeretem

A versenyhelyzetben hisz és egyszemélyben hoz döntéseket a csapat-összeállításnál az olimpiai kvótát szerzett női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, aki Gangl Edinát is padra ülteti, ha kell, de Keszthelyi Ritát soha. De meg is indokolja ezt, és a felelősséget is vállalja.

A különféle személyi döntéseknél az aktuális formát és a racionalitást helyezi előtérbe Bíró Attila. A magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya erről az InfoRádiónak adott interjúban beszélt azután, hogy a közvéleményt és a szakma egy részét is meglepő lépései is hozzájárultak a tornagyőzelemhez és az olimpiai kvótaszerzéshez a trieszti selejtezőn.

"A kerethirdetés mindig egyszemélyben az én felelősségem, az én döntésem, a segítőim és a stáb sem szól ebbe bele, az más kérdés, hogy menet közben, a felkészülés során azért kikérem az ő véleményüket is bizonyos szituációkról, de a végén ők sem tudhatják, hogy mikor, kit hagyok ki, nekik is újdonság jónéhányszor, hogy ki utazik egy-egy világversenyre. A mérkőzésekre kijelölt kezdőcsapat és a taktikai lépések szintén az én döntéseim" - emelte ki határozottan az InfoRádióban Bíró Attila.

Egy példát is mondott:

noha tanácsolták neki, hogy az olimpiai selejtezőtornán az olaszok elleni mérkőzésen Gangl Edinával kezdjen a kapuban, végül másképp határozott,

Magyari Alda védett, az események pedig az edzőt igazolták vissza, a magyar csapat 13-10-re győzött és jutott végül tokiói indulási joghoz.

Bíró Attila szerint azonban ez nem bátorság, hanem tapasztalat és "szem" kérdése.

"Hosszabb távon mindig szerettem, ha versenyhelyzet van,

nem szeretem az elkényelmesedett sztárocskákat, kezdőjátékosocskákat.

Igenis küzdjön meg a helyéért! Erre a legjobb példa Keszthelyi Rita esete, neki minden körülmények között helye van a női vízilabda-válogatottban, vagy akár a kezdőcsapatban, de ő a legjobb abban, hogy egy játékost nem kell motiválni, biztatni, még a legegyszerűbb, legkönnyebb edzésen is ő az első mindenben" - világított rá döntési mechanizmusának mozgatórugóira.

Hogy miként tud elrugaszkodni a "jól bevált" játékosoktól fontos helyzetekben, ha a helyzet szerinte úgy kívánja, arról azt mondta: természetesen a közelmúltban egy-egy kétes szituációban nyújtott jó teljesítmény módosíthatja a pillanatnyi képet, de úgy gondolja általánosan, hogy az aktuális formánál nincs fontosabb, illetve figyelembe veendő a csapat felépítésénél az is, hogy ki az ellenfél.

A szakvezetővel készült nagyinterjút pénteken este fél nyolc után az InfoRádió Ötkarika című műsorában hallhatja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×