eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Rio de Janeiro, 2016. augusztus 12.Az amerikai Michael Phelps a férfi 200 méteres vegyesúszás döntőjében a riói nyári olimpián a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 11-én. Az úszó az első helyen végzett, ezzel megszerezte pályafutása 22. olimpiai aranyérmét.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Sokakat felháborító dolgot állít minden idők legeredményesebb olimpikonja

Nem hinné, hogy doppingügyben valaha is versenyzett tiszta riválisokkal.

Michael Phelps, az olimpiai játékok történetének legsikeresebb sportolója interjút adott a CNN-nek a jövő évre halasztott, tokiói olimpiáról, de figyelemre méltó állításokat fogalmazott meg a sportolok doppingügyi érintetlenségéről is - egy olyan évben, amikor a doppingellenőrzés gyakorlatilag hosszú időre ellehetetlenült.

A most 35 éves, már visszavonult úszó úgy fogalmazott, "őszintén mondhatom, egész pályafutásom alatt nem tudom, versenyeztem-e valaha tiszta riválisokkal".

Ismert, csak a 2008-as olimpián, Pekingben három számban is Cseh László volt mögötte ezüstérmes, 2012-ben Cseht a dobogó harmadik fokára szorította, míg 2016-ban holtversenyben lett ezüstérmes Phelps Csehvel és a dél-afrikai Chad Le Clos-val. Rióban egyébként állt mellette a dobogón másik magyar is, méghozzá Kenderesi Tamás.

Az egykori úszó úgy véli, nemzedékének egyik legellenőrzöttebb sportolója volt, de mára a feltételekben az egyenlőség megváltozott.

"Ha mindenkivel szemben egyformán zajlik a tesztelés, az jó, de én tudom, hogy nincs így" - tette hozzá.

Michael Phelpsnek kétségei vannak egyébként azzal kapcsolatban is, hogy megrendezhető az olimpia 2021 nyarán.

"Az a tény, hogy tízezernél is több sportolónak kellene rajta megjelenni, illetve önkénteseknek, edzőknek, nem látszik ma reálisnak" - persze azért drukkol, hogy megtörténjen a várva várt fordulat koronavírusfronton.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×