393.14
363.6
72351.87
A szerb Novak Djokovic a svájci Stan Wawrinka ellen játszik az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyének negyedik fordulójában a New York-i Flushing Meadowsban 2019. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/AP/Eduardo Munoz Alvarez

Novak Djokovics győzött, megvan a vb-elődöntő párosítása

A világelső Novak Djokovic két játszmában legyőzte a német Alexander Zverevet a férfi teniszezők Londonban zajló ATP-világbajnokságán, így elődöntőbe jutott, ahol az osztrák Dominic Thiemmel találkozik.

Djokovic – aki a torna kimenetelétől függetlenül a világranglista első helyén zárja az évet – az első szett kezdetén megnyerte a saját adogatójátékát, majd egy brékkel folytatta a mérkőzést, ami elég is volt számára a játszmaelőnyhöz. A második szettben mindkét játékos hozta a saját szerváját, így a rövidítésre maradt a döntés, amelyben a szerb bizonyult jobbnak. A mérkőzés 1 óra 38 percig tartott.

A két játékos hatodszor mérkőzött meg egymással, Djokovic negyedszer nyert.

A jubileumi, ötvenedik ATP-világbajnokságot a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezik –még vonalbírók sincsenek –, az összdíjazása pedig a tavalyi 9-ről 5,7 millió dollárra csökkent.

Eredmény, 3. forduló, Tokió 1970 csoport: Novak Djokovic (szerb, 1.)-Alexander Zverev (német, 5.) 6:3, 7:6 (7-4)

később: Danyiil Medvegyev (orosz, 4.)-Diego Schwartzman (argentin, 8.) 21.00

Az állás: 1. Medvegyev 2 győzelem/0 vereség, 2. Djokovic 2/1, 3. Zverev 1/2, Schwartzman 0/2

Az első kettő jutott az elődöntőbe, azonos állásnál az egymás elleni eredmény rangsorol.

A szombati elődöntő párosítása: Medvegyev–Rafael Nadal (spanyol, 2.), Dominic Thiem (osztrák, 3.)–Djokovic

Lapértesülés: a Schadl-ügy egyik tanúja vesztette életét az Árpád hídi tragédiában

B. Ervin a Suzukiban ült, hírek szerint az élettársával, mindketten azonnal meghaltak. A férfit korábban Schadl György biztatta arra, hogy pályázzon végrehajtónak.
2024.07.05. péntek, 18:00