Doppingvétség miatt megfosztották a nyári Pánamerikai Játékokon 57 kilogrammban szerzett aranyérmétől Rafaela Silvát, a brazilok olimpiai és világbajnok női cselgáncsozóját.
A 27 éves Silva szervezetében fenoterol nyomaira bukkantak, ezt a szert asztma kezelésére szedik. Azzal védekezik, hogy gyakran érintkezett egy asztmától szenvedő hét hónapos kisbabával, és emiatt akadhatott fenn az ellenőrzésen.
Silva 2013-ban lett világbajnok, 2016-ban pedig ugyancsak Rio de Janeiróban olimpiai bajnok, az ötkarikás menetelése során többek között Karakas Hedviget győzte le a harmadik fordulóban. Az idei Pánamerikai Játékokat július 26. és augusztus 11. között rendezték Limában, majd Silva augusztus 27-én a tokiói vb-n bronzérmes lett.
A nukleáris doktrína módosítása inkább csak a stratégiai kommunikáció része az orosz vezetés részéről, az eszkaláció most nem tűnik valószínűnek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont John Lukacs Intézetének egyetemi docense. Hozzátette: ha a helyzet nukleáris konfliktussá fokozódna, abba belebukna a Putyin-rendszer, márpedig az orosz elnök abban érdekelt, hogy a jelenlegi rezsim minél tovább hatalmon maradhasson.
A cseh Biztonsági Információs Szolgálat igazgatója közölte: az orosz titkosszolgálatok már most előkészítik a terepet ahhoz, hogy az ukrajnai háború lehetséges befejezése után megerősítsék Oroszország befolyását Csehországban. Michal Koudelka elutasította az orosz titkosszolgálatok képességeinek alábecsülését, szerinte a világ legjobbjai közé tartoznak.
Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.