392.91
363.38
72351.87
A kenyai Geoffrey Kamworor megnyeri a férfiak mezőnyét második helyezett honfitársa, Wilson Kipsang (b) előtt a New York-i maratoni futóversenyen 2017. november 5-én. A 24 éves Kamworor a 2 óra 10 perc 3 másodperc alatt ért célba, mindössze három másodperccel Kipsang előtt.
Nyitókép: MTI/EPA/Andrew Gombert

Megdőlt a félmaratoni futás világrekordja

A 2 órás maratoni álomidőt ostromló Eliud Kipchoge kenyai edzéstársa Koppenhágában, Dániában teljesítette a 21 kilométert 58 perc alatt.

A 22 éves kenyai Geoffrey Kamworor - az első mérések szerint - 19 másodperccel megdöntötte az eddigi félmaratoni futóvilágcsúcsot (Abraham Kiptum, 2018, Valencia). 21 095 méteren ráadásul még soha nem futott 58 percen belül, ő lehetett az első, időeredménye az első, nem hivatalos mérés szerint 57 perc 59 másodperc volt, a koppenhágai utcai futófesztiválon született a páratlan idő.

A kenyairól azt kell tudni, hogy a maratoni világcsúcsot tartó Eliud Kipchoge edzéstársa - ismert, Kipchoge folyamatosan ostromolja a 2 órás maratoni álomidőt.

Kamworor hihetetlenül egyenletesen futott a dán fővárosban, nagyjából 2:47 és 2:42 perc közötti kilométereket teljesített, a táv második felében volt gyorsabb.

Utóbb az időeredményt javították, hivatalosan 58:01 az új világrekord, de értékéből ez nem von le semmit.

2024.07.05. péntek, 18:00