72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
Nyitókép: Pixabay

Etióp győzelem Párizsban

Abrha Milaw nyerte vasárnap a Párizs Maratont: a férfi győztes 2:07:5 órás idővel diadalmaskodott, egyéni legjobbját 20 másodperccel javította meg 42,195 kilométeres távon.

A második helyen honfitársa, Asefa Mengistu végzett, míg az előző két évben győztes kenyai Paul Lonyangata ezúttal harmadikként ért célba.

A nőknél hármas etióp siker született, Gelete Burka 2:22:47-es idővel diadalmaskodott, őt öt másodperces hátránnyal követte Azmera Gebru, valamint 48-cal Azmera Abreha. A 43. Párizs Maraton több mint 60 ezren vettek részt a francia fővárosban.

Patika a kézipoggyászban – gyógyszerek, amelyek nélkül ne induljon el nyaralni

A gyógyszereket mindig gyerekektől elzárt helyre tegyük, és ezt tartsuk észben a nyaralás vagy az utazás alatt is, hiszen nagyon súlyos mérgezéseket is okozhatnak – figyelmeztetett az InfoRádióban az országos tisztifőgyógyszerész. El Koulali Zakariás arról is beszélt, hogy bizonyos készítmények hűtést igényelnek, illetve magas hőmérséklet hatására hamar tönkremehetnek, hatástalanná válhatnak.