365.71
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

Kikapott Bukarestben a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC hat góllal kikapott a román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában.

A vendégek közül a német Anja Althaus és a brazil Eduarda Amorim hiányzott sérülés miatt, a csapat ennek ellenére remekül játszott az első félidő jelentős részében. A hazaiak a nyolcadik percben dobták első akciógóljukat, mégis szorossá tudták tenni az állást. A szünet előtt ráadásul több mint öt percig nem dobott gólt a Győr, így 13-11-es hátrányba került.

A második felvonásban többet hibázott a címvédő, ezért az utolsó negyedórában futnia kellett az eredmény után, ezt a román bajnokcsapat kihasználta, és végül magabiztosan győzött.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a norvég Amanda Kurtovic volt, aki kilenc lövésből nyolc gólt dobott.

A győriek február 5-én, hétfőn folytatják szereplésüket a BL középdöntőjében, amikor a dán Nyköbing FH együttesét fogadják.

Eredmény, női BL, középdöntő, 1. forduló, 1. csoport:

CSM Bucuresti (román)-Győri Audi ETO KC 28-22 (13-11)

a Győr gólszerzői: Mörk 8, Tomori 7, Groot 3, Knedlikova, Hansen, Broch, Bódi 1-1

A csoport állása: 1. CSM Bucuresti 8 pont/5 mérkőzés, 2. Győri Audi ETO KC 6/5, 3. Rosztov-Don (orosz) 4/4 (94-91), 4. Nyköbing FH (dán) 4/4 (105-114), 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 2/4 (101-117), 6. Midtjylland (dán) 2/4 (84-102)

vasárnap játsszák:

2. csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Buducnost Podgorica (montenegrói), Dabas 15.00

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 8 pont, 2. Metz (francia) 6, 3. Ferencváros 4 (116-113), 4. Buducnost Podgorica 4 (99-96), 5. SG BBM Bietigheim (német) 2, 6. Thüringer HC (német) 0

2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Súlyos hibát követne el az EU, ha így mentené meg az autóiparát

Az Európai Unió úgy döntött, büntetővámokat vet ki a Kínából importált elektromos autókra, válaszul a versenytorzító kínai állami támogatásokra, amelyekkel a távol-keleti ország saját autóiparát erősítette az elmúlt években. Ez a lépés nem minden európai szereplőre hat egyformán, és fennáll annak a lehetősége, hogy megegyezés helyett kereskedelmi háború robban ki az EU és Kína között. Ez pedig egy még súlyosabb döntéshez vezethet, a kibocsátáscsökkentési célok módosításához.