392.89
363.41
72351.87

A kifütyült Gatlin legyőzte Usain Boltot a jamaicai utolsó 100-as futásán

Usain Bolt bronzérmes lett a 100 méteres síkfutás szombati döntőjében a londoni atlétikai világbajnokságon, miután Justin Gatlin és Christian Coleman is megelőzte.

A nyolcszoros olimpiai bajnok jamaicai sztár meglehetősen rosszul rajtolt, de a cél előtt kis híján utolérte a legnagyobb kihívójának tartott amerikai Colemant. Ám végül nem ő, hanem a 8-as pályán futó, ugyancsak amerikai Gatlin győzött 9.92 másodperccel, Coleman ideje 9.94, Bolté pedig 9.95 volt.

Ez volt Usain Bolt első veresége vb vagy olimpia döntőjében. A 2011-es világbajnokságon sem nyert, de akkor rossz rajt miatt kizárták.

A 100 és 200 méteren, valamint a jamaicai 4x100-as váltóval is világcsúcstartó Bolt a brit fővárosban búcsúzik a versenyzéstől, utolsó futására várhatóan jövő szombaton, a sprintváltó döntőjében kerül sor.

A férfi diszkoszvetést a litván Andrius Gudzius nyerte szombaton, akinek a második kísérlete egyéni csúcsot jelentő 69,21 méteres eredményt hozott. A második a svéd Daniel Stahl, a harmadik pedig az amerikai Mason Finley lett. A két évvel ezelőtti világbajnok lengyel Piotr Malachowski ezúttal ötödikként, az olimpiai bajnok német Christoph Harting pedig csak hatodikként zárt. Kővágó Zoltán a pénteki selejtezőben csak a 22. helyen végzett, így nem jutott tovább.

Távolugrásban az olimpiai ezüstérmes dél-afrikai Luvo Manyonga győzött. Az előző világbajnok brit Greg Rutherford sérülés miatt nem indult.

A nők mezőnyében 10 000 méteren az olimpiai címvédő Almaz Ayana óriási fölénnyel, több mint 46 másodperccel nyert honfitársa, a Rio de Janeiróban harmadik Tirunesh Dibaba előtt. A bronzérem a kenyai Agnes Jebet Tiropnak jutott.

a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napokon belül távozhat Ukrajna miniszterelnöke, Zelenszkij kész tárgyalni a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Ukrán források szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan menesztheti az ország második legbefolyásosabb emberét, Denisz Simhal kormányfőt. Mindeközben a frontot ismét elárasztották az orosz Lancet-drónok: szabályosan vadásznak az ukrán páncélosokra. Kijev és az Egyesült Államok is elutasította Orbán Viktor magyar miniszterelnök tűzszüneti javaslatát. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újabb békekonferenciát rendezne, ezúttal Oroszország részvételével. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.