362.16
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia

Claudio Bravo a döntőbe védte Chilét

Chile jutott elsőként a labdarúgó Konföderációs Kupa döntőjébe, miután a szerdai elődöntőben gól nélküli rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 3-0-ra nyert Portugália ellen, úgy, hogy a chileiek kapusa, Claudio Bravo mindhárom tizenegyest kivédte.

A rendes játékidő nem hozott döntést a Konföderációs Kupa első elődöntőjében, sokáig Portugália tűnt esélyesebb a fináléba jutásra. A 2x15 perces hosszabbításban azonban Chile nyerhette volna meg a párharcot, kétszer is a kapufa mentette meg a vereségtől a portugálokat. Jöhetett végül a tizenegyespárbaj.

A chilei Vidal berúgta, de Quaresma lövését bravúrral védte Claudio Bravo. Aranguiz laposan bebombázta, Moutinho szintén balra lőtte, Bravo újra hárított. Alexis Sanchez sem hibázott, így Naninak mindenképpen gólt kellett lőnie, hogy életben tartsa a portugál reményeket, de Bravo ezúttal a másik sarokba ért oda, és ezzel 3-0-ra megnyerte a tizenegyespárbajt.

A döntőben Chile ellenfele a csütörtöki Németország-Mexikó mérkőzés győztese lesz.

2024.07.08. hétfő, 18:00