eur:
409.72
usd:
389.41
bux:
79655.27
2024. november 25. hétfő Katalin

Ma dől el, ki fogja vezetni a Magyar Olimpiai Bizottságot

Kedden dől el, hogy ki vezeti a következő négy évben a Magyar Olimpiai Bizottságot (MOB), amelynek elnöki tisztére hárman pályáznak: a posztot jelenleg betöltő Borkai Zsolt, a korábbi főtitkár Szabó Bence és Kulcsár Krisztián, a Nemzetközi Vívószövetség sportigazgatója.

A keddi közgyűlésen a 10. napirendi pont keretében kerül sor a tisztújításra. Az elnöki mellett a

MOB alelnöki és választott elnökségi tisztségeire, továbbá a felügyelő bizottság elnöki és választott tagsági tisztségeire lehetett pályázatot benyújtani.

Az elnökön kívül két - a nyári, illetve a téli olimpiai sportágakért felelős - alelnököt, nyolc elnökségi tagot, valamint a felügyelő bizottság elnökét és két tagját választják meg "a nyári Olimpiászhoz igazodó ciklust követő tisztújító közgyűlés időpontjáig - legkésőbb a Nyári Olimpiai Játékok befejezését követő év június 30. napjáig" - olvasható a MOB honlapjának előzetesében. A felügyelő bizottság tagjainak megbízatása öt évre szól.

Egyidejűleg több tisztségre is lehet pályázni. A választás tisztségenként külön-külön történik úgy, hogy először a MOB elnökéről, majd alelnökeiről, elnökségi tagjairól, ezt követően pedig a felügyelő bizottság elnökéről és tagjairól szavaznak. A tisztségviselők választása titkos szavazással történik. Egyetlen jelölt esetén a választás a jelenlévő szavazásra jogosult MOB rendes-tagok több mint felének igen voksa alapján nyílt szavazással is történhet.

Alelnöknek Deutsch Tamás, Gémesi György, Magyar Zoltán és Orendi Mihály, elnökségi tagságra Bátorfi Béla, Berkes István, Bienerth Gusztáv, Csisztu Zsuzsanna, Gyulai Miklós, Imre Géza, Jaksa János, Kiss Norbert, Kovács Antal, Kovács István, Komáromi Tibor, Markovits László, Mészáros János, Nátrán Roland, Novotny Zoltán, Pálinger Katalin, Regőczy Krisztina, Riskó Géza, Schmidt Gábor, Sinka László és Vári Attila jelentkezett.

Megválasztottnak az a jelölt tekinthető, aki a közgyűlésen jelenlévők több mint felének igenjét megszerezte. Ha ez elsőre nincs meg, újabb szavazást kell elrendelni, amelyen a legkevesebb voksot kapó jelölt(ek) már nem vesz(nek) részt. A procedúrát újabb fordulókkal mindaddig folytatni kell, amíg a kellő szavazattöbbség megszületik.

A MOB múlt hétfői rendkívüli közgyűlésén elfogadták az ötkarikás szervezet új alapszabályát, amelynek értelmében nem csökken a közgyűlés tagjainak létszáma, az továbbra is 200 tagú. A hétfői összejövetelt a sportági szakszövetségek kezdeményezésére a MOB felügyelő bizottsága hívta össze. A módosított alapszabály összhangban van a hatályos sporttörvénnyel, valamint a Polgári Törvénykönyvvel, s immár nemcsak az ötkarikás sportági szövetségek küldöttei választhatók a MOB vezető tisztségviselőjének. Az új alapszabály tartalmazza a többi között azt is, hogy a MOB-elnöki funkciót a jövőben is csak társadalmi munkában lehet ellátni, fizetést nem lehet érte felvenni. A közgyűlés határozatképtelensége esetén a jövőben a megismételt közgyűlést nem lehet fél óra múlva összehívni, hanem csak minimum három, s legfeljebb tizenöt napon belül.

Arról is döntöttek, hogy a MOB-elnökség létszáma 13-ról 15 főre bővül.

Borkai Zsolt már tavaly év végén elmondta az MTI-nek, hogy ismét megmérkőzik az elnöki tisztért, míg kandidálási szándékát a közelmúltban jelezte Szabó Bence korábbi főtitkár - akit tavaly november 22-én mentett fel az elnökség - és Kulcsár Krisztián, a Nemzetközi Vívószövetség Svájcban élő sportigazgatója is. A három elnökjelölt múlt csütörtöki televíziós vitájában Borkai és Szabó alapvetően pozitívan értékelte a MOB elmúlt négy évét, Kulcsár szerint azonban a szervezet "általános deficitekkel küzd". Utóbbi úgy látja: javítani kell a MOB társadalmi megbecsültségén és nemzetközi megítélésén.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a romániai elnökválasztásról: előretört a szélsőjobb, ébresztőt kapott a magyar közösség

Szakértő a romániai elnökválasztásról: előretört a szélsőjobb, ébresztőt kapott a magyar közösség

Hatalmas meglepetés született a romániai államfőválasztás első fordulójában, melynek győztese „meglehetősen nemzetieskedő, szélsőséges, szektásnak tűnő hitvilággal kampányolt” – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója. Szakáli István Loránd arról is beszélt, hogy bár az RMDSZ jelöltje, Kelemen Hunor több szavazatot kapott, mint négy éve, a december 1-jére kiírt parlamenti választáson nem mehet biztosra a párt, nagy mozgósításra lesz szükség az utolsó napokban.

Kóka János: ha a magyar egészségügy továbbra is betegségügy marad, akkor megnyerhetetlen a csata

Ebből a kevés pénzből is sokkal többet ki lehetne hozni, de ettől még igaz az, hogy a magyar egészségügyi ellátórendszer finanszírozásában minden évben körülbelül kétezer milliárd forint hiányzik” – mondta Kóka János, a Doktor24 csoport alapító-tulajdonosa az InfoRádió Aréna című műsorában. Azt is állította, hogy nem több, hanem jobb minőségű egészségügyi ellátó centrumra volna szükség.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Földcsuszamlás történt a román politikában, hatalmasat bukott a miniszterelnök

Földcsuszamlás történt a román politikában, hatalmasat bukott a miniszterelnök

Meglepetés meglepetést követett a romániai elnökválasztáson: az előzetes várakozások és az exit pollok ellenére az első helyen egy oroszbarát független jelölt, Călin Georgescu végzett, a második helyre pedig az ellenzéki Mentsük Meg Romániát párt jelöltje, Elena Lasconi futott be, így ők ketten mérkőznek meg a december 8-i második fordulóban. Marcel Ciolacu szocialista miniszterelnök a harmadik helyen végzett, az eredmények ismeretében lemondott pártelnöki posztjáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×