394.97
368.65
72094.79

A Veszprém az első lépést megtette a MOL-Pick Szeged ellen

A címvédő MVM Veszprém hazai pályán egy góllal legyőzte az alapszakaszgyőztes Mol-Pick Szegedet a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában.

A vendégek remekül kezdték a mérkőzést, villámgyorsan négygólos előnyre tettek szert (1-5), a lassan formába lendülő hazaiak csak a 20. percben tudtak egyenlíteni (9-9). A szünetre egygólos szegedi előnnyel vonultak a csapatok, ám a 41. percre már három góllal vezetett a Veszprém (22-19).

A véghajrá azonban szoros lett, az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhatott a Szeged, ám sem akcióból, sem időntúli szabaddobásból nem tudott betalálni, így a Veszprém nagy csatában megnyerte a bajnoki cím szempontjából rendkívül fontos találkozót.

A Szeged-Veszprém meccset jövő hét szombaton rendezik.

K&H férfi liga, rájátszás:

az 1-6. helyért:

Grundfos-Tatabánya - Vác 25-19 (13-8)

MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 30-29 (14-15)

a 7-14. helyért:

Sport36-Komló - Mezőkövesd 28-25 (16-15)

Kőnig Trade-Balmazújváros - Eger SBS-Eszterházy 23-22 (11-9)

8. Eger SBS-Eszterházy 10 4 1 5 248-249 11

A georgiai futballcsoda nyomában – a szovjet idők klasszisaitól az Eb-nyolcaddöntőig

Az Európa-bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését – pozitív értelemben – a georgiai válogatott okozta, amely vasárnap este kilenc órától története legnagyobb mérkőzését játssza Kölnben, a spanyolok ellen. Százéves grúz-georgiai futballtörténelem, magasságokkal és mélységekkel.