Infostart.hu
eur:
353.92
usd:
310.55
bux:
140342.89
2026. június 26. péntek János, Pál

Orbán Viktor az MLSZ-t és a szövetségi kapitányt bírálta

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, s egyben a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia alapítója szokásához híven a helyszínen tekintette meg a Videoton bajnoki mérkőzését. A Debrecen elleni találkozó után éles kritikát mondott a magyar válogatott szövetségi kapitányáról, s egyben a Magyar Labdarúgó-szövetségről.

A Videoton honlapján látható videointerjúban a következőket mondta: ""A három nullás győzelmet nem kell megmagyarázni. A bajnokot vertük meg! A Debrecen nagyon jó csapat, mi pedig helyzeti előnyből indultunk. Fiorentina, Lyon, Liverpool, Videoton, ez nagy terhelés egy csapatnak. No, de nem ők veszítették el a mérkőzést, hanem mi nyertük meg. A Videoton is építkezik.

Ez nem egy kicsúszott, nem egy meglepetés-győzelem volt. Két komoly csapat férfiasan egymásnak feszült, s a jobb állapotban lévő kerekedett felül. Úgy hiszem, a magyar futball sokat nyert ezzel a mérkőzéssel, jól láthatta ország és világ, hogy most már nem csak egy kiemelkedő csapata van a bajnokságnak, hanem legalább kettő, s akkor még ne feledkezzünk el az Újpestről, a Győr is talán összeszedi magát. Lesz ebből jó kis bajnokság! Ha minden évben tudnánk öt-hat ilyen mérkőzést játszani, akkor semmilyen nemzetközi megmérettetéstől nem kellene tartanunk.

 Azt el kell mondanom ugyanakkor, hogy fájlalom, hogy a szövetségi kapitányt nem láttam itt, továbbra sem érzem, hogy a magyar válogatott jó kezekben lenne, nem látom, hogy azok a játékosok, akik itthon hétről hétre megfeszülnek, fiatalok, tehetségesek, ilyen terhet is el tudnak viselni, mint amilyen a mai volt, azokra odafigyelne valaki a válogatott háza táján. A klubok rendben vannak, sőt inkább rendben vannak, mint a válogatott. Egész egyszerűen méltatlan, hogy egy ilyen rangadón nincsenek itt, akiknek egyébként az lenne a dolguk, hogy a legjobb magyar játékosokból álló válogatottat összeállítsák.

Alakul a hangulat a lelátón is, de ez még csak amolyan bemelegítés, ráhangolás. Majd ha annyian leszünk, mint fiatal koromban a Manchester United elleni mérkőzésen, vagy mint Karsaiék idejében a Fradi elleni rangadókon, amikor a bajnoki címért viaskodtunk, az lesz az igazi"

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×