Infostart.hu
eur:
355.24
usd:
312.95
bux:
139484.81
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Muhammad Alit kitüntették Németországban

Az ENSZ németországi szervezete az Otto-Hahn békeéremmel tüntette ki Muhammad Alit. A legendás amerikaiökölvívó az első sportoló, aki megkapta ezt az elismerést.

A 63 éves amerikai sportoló szombaton este, Berlinben vette át a kitüntetést, amelyet a tengerentúli emberi jogi mozgalomban és az ENSZ-ben nyújtott kiemelkedő munkájáért kapott.

"Ali több mint egy bajnok, ő a béke, a népek közti kölcsönös megértés és az emancipáció egyik legelkötelezettebb nagykövete" - mondta köszöntőjében a német főváros polgármestere, Klaus Wowereit.

A Parkinson-kórban szenvedő Muhammad Ali a tizedik kitüntetett az 1988 óta létező díj történetében, és az első sportoló. Korábban többek között Mihail Gorbacsov és a szeptemberben elhunyt Simon Wiesenthal kapta meg az Otto-Hahn békeérmet.

Címlapról ajánljuk
Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Fordulat az irodapiacon: olyasmivel állunk szemben, amire kevesen számítottak

Fordulat az irodapiacon: olyasmivel állunk szemben, amire kevesen számítottak

A közép-európai irodapiacon történelmi mélypontra esett az új fejlesztések volumene: 2025-ben alig több mint 200 ezer négyzetméternyi új iroda készült el a régióban, és 2026-ban sem várható érdemi javulás. Miközben a magas építési költségek és a drágább finanszírozás visszafogják a fejlesztéseket, a kereslet egyre inkább a prémium kategóriás, energiahatékony irodákra koncentrálódik – a nemzetközi intézményi befektetők közel 70 százaléka tervez irodai befektetéseket a közeljövőben. Magyarországon a politikai változások és az EU-val való kapcsolatok javulására vonatkozó várakozások élénkíthetik a piacot, ám a valóban korszerű irodák szűkülő kínálata a bérlőket egyre korábbi döntéshozatalra kényszeríti. A Newmark VLK Hungary szerint a következő ingatlanciklus kulcskérdése az lesz, ki rendelkezik majd a jövő elvárásainak megfelelő minőségi épületekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×