Infostart.hu
eur:
355.1
usd:
313
bux:
139540.08
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Magyar-dán bronzmérkőzés lesz Szentpétervárott

A harmadik helyért küzdhet meg vasárnap a magyar válogatott a szentpétervári női kézilabda-világbajnokságon, miután az elődöntőben 26-24-re kikapott Romániától. A bronzmeccsen az olimpiai bajnok Dánia lesz a magyar csapat ellenfele.

Az első félidőben mindkét csapat pontatlanul és rengeteg technikai hibával játszott. A magyar együttes olykor két góllal is vezetett, de amikor nagyobb előnyt is szerezhetett volna, akkor elkapkodta lehetőségeit. Ráadásul Görbicz Anitáék kapkodásukkal nem egyszer a riválist hozták helyzetbe, így Pálinger Katalinnak többször is bravúrral kellett mentenie.

A félidő hajrájában a románok voltak eredményesebbek, így 15-14-es előnnyel várhatták a folytatást. A statisztika szerint a románok hét, a magyarok 15 (!) technikai hibával zárták az első játékrészt.

A második félidő elején Bradeanuék újabb két góllal növelték előnyüket, a magyarok Mehlmann Ibolya vezetésével próbáltak felzárkózni, nem mindig sikerrel, a 40. percben 20-18-ra a románok vezettek.

Ferling Bernadett góljával sikerült egyenlíteni (21-21), de vezetést még hetesből sem tudta átvenni a magyar csapat. Emberhátrányban nem változott az állás, de egyenlő létszámnál elhúztak a románok.

25-21-es román vezetésnél Németh András időt kért, Pálingert Sugár Tímeára cserélte, de már ez sem segített, a magyar csapat 26-24-re veszített.

A románok messze voltak csúcsformájuktól, de a magyar együttes hibáival, elszalasztott lehetőségek tömkelegével a második félidőben nem tudta átvenni a vezetést, és mivel a románok cserekapusa, Tamas brillírozott, Görbiczék törvényszerűen kikaptak.

Az elődöntő másik meccsén a házigazda 31-24-re győzött az olimpiai bajnok Dánia ellen, így a bronzéremért magyar-dán összecsapás lesz vasárnap délután fél egytől. Az Oroszország-Románia döntő három órakor kezdődik. Eddig az orosz és a román együttes is százszázalékos a tornán.

{{keretes_cim}}

Németh András szövetségi kapitány:

"Többször is fejetlenül rohantunk előre, ebből kifolyólag sok volt a technikai hiba. Rengeteg helyzetet rontottunk, a szélen például kilenc lövésből csupán egy gólt dobtunk. A védekezés még elfogadható szinten volt, azonban támadásban ezúttal nem akadt senki, aki lökést adott volna a többieknek."

Zsiga Gyula másodedző:

"Ennyi elpuskázott helyzettel és technikai hibával nem lehet világbajnoki elődöntőt nyerni. A szélső és beállós játékunk nagyon gyenge, míg a teljes támadójáték borzasztó volt."

Pálinger Katalin:
"Kicsin múlott, hogy nem mi nyertünk. Elpártolt tőlünk a szerencse, ami korábban, főleg a hajrákban velünk volt. A kapufákról most kifelé perdült a labda, és a bírói felfogás sem nekünk kedvezett. A bronzmeccsre összeszedjük magunkat."

Siti Eszter:
"Az első félidőben a mi hibáinkból éltek a románok. A hajrában így is volt esélyünk, de a ziccereket elrontottuk."

Szűcs Gabriella:
"Elkapkodtuk a hajrát, pedig megvoltak a lehetőségeink. Nagyon szeretnénk megszerezni a harmadik helyet."

Tóth Tímea:
"Rosszul játszottunk és szerencsénk sem volt. Ami eddig jól ment, a hajrázás, most nem jött össze. Gyorsan el kell felejteni ezt a vereséget, és csak a vasárnapi összecsapásra kell koncentrálni."

Sugár Tímea:
"Sokat hibáztunk, és ezt kihasználták a románok. A bírói felfogás is furcsa volt, és nekünk kellett alkalmazkodnunk volna hozzá."


Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Az energiatermelés, -elosztás és -felhasználás hatékonyságának növelése az egyik legjobb utat jelenti az általános energia- és klímapolitikai célok eléréséhez, hiszen a legkevésbé szennyező és kockázatos, ráadásul a legolcsóbb energia a meg nem termelt és el nem fogyasztott energia. A várható ellátásbiztonsági, megfizethetőségi és környezeti fenntarthatósági előnyökre tekintettel az energiahatékonyság erősítését Kapitány István, az új kormány gazdasági és energetikai minisztere is prioritásként jelölte meg, új, célzott energiahatékonysági programok indítását helyezve kilátásba. E téren a magyar gazdaság jelentős potenciállal bír, mert bár az ország energiahatékonysága nagyot javult az elmúlt években, továbbra is elmarad az európai uniós átlagtól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×