Infostart.hu
eur:
355.1
usd:
313
bux:
139540.08
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Kamuti Jenő lett a főtitkár

A Magyar Olimpiai Bizottság budapesti közgyűlésén Kamuti Jenőt választotta meg főtitkárrá a lemondott Aján Tamás helyére. Megbízatása 2009 első feléig szól. Kamuti Jenő a szavazás második körében 61:55 arányban győzött Sinka Lászlóval szemben.

A tanácskozáson csaknem ötórás vita után következett el a voksolás. A közgyűlés ezelőtt úgy döntött, hogy az új főtitkárnak munkaviszonyban kell lennie, de ennek pontos megállapítása (hogy részmunkaidős vagy főállású alkalmazott lesz-e) az elnök hatáskörébe tartozik.

Ennek nyomán a hat jelölt közül Császári Attila, Faragó Judit és Molnár Zoltán jelezte, hogy visszalép. A szavazás első körében Szabó Bence - aki nem jelent meg a közgyűlésen - csak hét szavazatot kapott, így kiesett.

Kamuti Jenő, aki az Európai Vívó Szövetség alelnöke és a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke, a második körben hat szavazattal többet kapott mint Sinka László, a Magyar Kézilabda Szövetség főtitkára.

Új MOB-főtitkár választására azért volt szükség mert a testület elnöksége október 21-én megvonta a bizalmat Aján Tamástól, aki két héttel később lemondott.

Tavsszal Kamuti Jenő volt Aján Tamás egyetlen kihívója a tisztújító közgyűlésen, akkor azonban csak 44 százalékos támogatást kapott.

"Olimpián és nagy világversenyen sokszor voltam második, most végre győztem" - mondta megválasztása után Kamuti Jenő. "A célom a harmóniát és a békességet visszaállítani a MOB-ban. Ez a munkakör nem politikai kérdés, hanem erkölcsi kötelesség számomra. Ma látható volt, hogy bizonyos érdekcsoportok befolyásolni akarják a közgyűlést, de az is bebizonyosodott, hogy igenis szükséges kibeszélni a dolgokat, és megőrizni a sport értékeit. Nagyon megható volt számomra, hogy a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja mellettem tette le voksát. Az első feladatom most az lesz, hogy kiutazzak a női kézilabda-világbajnokságra szurkolni, majd tisztáznom kell a feladatok felosztását Schmitt Pál elnökkel és Molnár Zoltán ügyvezető igazgatóval".

Kamuti Jenő megbízatása 2009 első feléig szól.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Az energiatermelés, -elosztás és -felhasználás hatékonyságának növelése az egyik legjobb utat jelenti az általános energia- és klímapolitikai célok eléréséhez, hiszen a legkevésbé szennyező és kockázatos, ráadásul a legolcsóbb energia a meg nem termelt és el nem fogyasztott energia. A várható ellátásbiztonsági, megfizethetőségi és környezeti fenntarthatósági előnyökre tekintettel az energiahatékonyság erősítését Kapitány István, az új kormány gazdasági és energetikai minisztere is prioritásként jelölte meg, új, célzott energiahatékonysági programok indítását helyezve kilátásba. E téren a magyar gazdaság jelentős potenciállal bír, mert bár az ország energiahatékonysága nagyot javult az elmúlt években, továbbra is elmarad az európai uniós átlagtól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×