Infostart.hu
eur:
400.03
usd:
342.5
bux:
99474.6
2025. július 14. hétfő Örs, Stella
Rost Andrea Kossuth-díjas operaénekes énekel a Dankó Rádió 10. születésnapja alkalmából tartott koncerten, a Dankó 10 gálán a Magyar Zene Házában 2022. december 20-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Rost Andrea és egy balettlegenda is elhagyja az Operát

Az első karmester után újabb távozók a Magyar Állami Operaháznál.

Csütörtökön kiderült: Ókovács Szilveszter újraválasztása után azonnali hatállyal felmondta Kesselyák Gergely első karmesteri szerződését. Pénteken Rost Andrea bejelentette, hogy nem írja alá a következő szezonra ajánlott szerződését.

Mindketten pályáztak a főigazgatói posztra, amelyre a szakmai bizottság a hírek szerint Kesselyákot ajánlotta, de Csák János kulturális és innovációs miniszter úgy döntött, hogy Ókovács Szilveszter folytassa az Opera főigazgatójaként.

Rost Andrea, aki mindezzel együtt nem vonul vissza, döntéséről és jövőjéről csak egyben közölhető nyilatkozatot tett a Facebookon, ezért mellékeljük a bejegyzését.

Ókovács Szilveszter pénteken az InfoRádió Aréna című műsorának vendége lesz.

(A nyitóképen: Rost Andrea Kossuth-díjas operaénekes énekel a Dankó Rádió 10. születésnapja alkalmából tartott koncerten, a Dankó 10 gálán a Magyar Zene Házában 2022. december 20-án.)


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: a jövő gazdasági háborúja a ritkaföldfémekért zajlik majd

Salát Gergely: a jövő gazdasági háborúja a ritkaföldfémekért zajlik majd

Drágulni kezdtek a ritkaföldfémek. Az ütőkártya Kína kezében van, mert jelenleg ott bányásszák, és ott is dolgozzák fel ezeket az elemeket – mondta az InfoRádióban Salát Gergely. A Magyar Külügyi Intézet munkatársa úgy látja, hogy hosszú távon a világgazdaság a stratégiai fontosságú termékek kapcsán önellátó blokkok kialakulására törekszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.14. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Új eljárásokkal szorítják ki a kínai cégeket az Európai Unió piacairól

Új eljárásokkal szorítják ki a kínai cégeket az Európai Unió piacairól

Az Európai Unió fokozza a külföldi állami támogatások vizsgálatát, különösen a kínai vállalatokkal szemben, a versenytorzítás elleni fellépés jegyében. Teresa Ribera versenyjogi biztos szerint az új eljárások célja, hogy az EU-ba érkező befektetések valódi innovációt és hozzáadott értéket teremtsenek. A szigorodó gazdasági intézkedések ellenére Brüsszel nyitva hagyja az együttműködés lehetőségét Pekinggel a klímavédelem terén – számolt be a Financial Times.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×