Infostart.hu
eur:
352.26
usd:
308.26
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Közös megemlékezés a nyergestetői ütközet székely áldozataira

A történelmi Székelyföldet alkotó három romániai megye önkormányzati vezetői közösen emlékeztek meg a hétvégén az 1849-es nyergestetői ütközet 160. évfordulójára.

Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács elnöke beszédében elmondta: Hargita, Kovászna és Maros megye önkormányzati vezetői első alkalommal ünnepeltek együtt a Nyergestetőn. Rámutatott: azzal a céllal is tették ezt, hogy közös jelenlétükkel is kifejezzék Székelyföld egységességét, valamint a székelyek önrendelkezési igényét.

"Hargita, Kovászna és Maros megyei székelyek együvé tartozunk. (...) Tudjuk, hogy nincsenek megyehatárok, hanem csak egy föld van: Székelyföld, ha a székelység ügyéről van szó" - mondta Borboly.

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke felidézte Tuzson János és katonái szabadságharcát, kiemelve, hogy a székelyek leginkább olyankor mutatták meg igazi énjüket, amikor szabadságuk elvesztésének a veszélye fenyegette őket.

Lokodi Edit Emőke, a Maros megyei tanács elnöke kijelentette: a nyergestetői csata biztosít arról, hogy érdemes magyarként élni Erdélyben.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×