Infostart.hu
eur:
354.31
usd:
311.27
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Karácsony Gergely Beregszászon
Nyitókép: Facebook / Karácsony Gergely

Karácsony Gergely: a kárpátaljai magyarok és Ukrajna továbbra is számíthat Budapestre

A főpolgármester Facebook-oldalán fejezte ki szolidaritását a háborúban álló országgal és az ott élő magyarsággal, miután pénteken részt vett Budapest testvérvárosában, az Őszi Beregszász elnevezésű rendezvény megnyitóján.

Az idén 962 éves Beregszász - a nehéz idők és egy hosszú szünet után - szeptember 25. és 27. között Őszi Beregszász - összefogás, hit, hagyomány és remény elnevezésű rendezvényére meghívták Beregszász testvérvárosait.

A főpolgármester erről szóló írását közösségi oldalán tette közzé. Bejegyzésében kiemelte: a háború kitörése óta harmadik alkalommal érkezett Beregszászra, Budapest testvérvárosába, Babják Zoltán polgármester meghívására.

"Utazásom egyik fő célja volt, hogy átadjam a budapestiek szeretetét és nagyrabecsülését a kárpátaljai magyaroknak és Ukrajna minden polgárának" - írta.

Felidézte: Budapest és Beregszász között 2017-ben írták alá a testvérvárosi megállapodást. "Az orosz agresszió kezdetétől nincs olyan nap, amikor ne gondolnánk aggodalommal kárpátaljai testvéreinkre. De nemcsak aggódunk, de ahogy tudunk segítünk is: a mostani látogatás során 5 millió forint értékben hoztunk adományokat, többek között a közvilágításban használható LED-eket, amikre az áramellátási problémák miatt különösen nagy szüksége van a városnak" - írta a bejegyzésben.

Karácsony Gergely kiemelte: Budapesten, a Városházán a magyar és a budapesti zászló mellett három zászló lobog az év minden napján, és ezekben nem csak az a közös, hogy kék és sárga színűek. "Az EU zászlaja, mert mélyen hiszünk az európai egységben, a székely zászló, mert Budapest a nemzet fővárosaként felelősséget érez minden Kárpát-medencei magyar közösségért, és az ukrán lobogó, mert Ukrajna nemcsak a maga függetlenségéért küzd, hanem azért is, hogy Európában a nemzetek önrendelkezése, a humanizmus, és ne a pőre erőszak legyen a rendező elv" - írta a főpolgármester.

A beregszászi ünnepségen elhangzott beszédében kiemelte: Magyarország, Ukrajna és az ukrajnai magyar kisebbség számára is egyaránt fontos, hogy Ukrajna egyszer az Európai Unió tagja lehessen. "Nincs olyan nap, amikor ne gondolnánk ukrajnai barátainkra és ne gondolnánk arra, hogy várjuk, hogy az igazságos béke bekövetkezhessen. Beregszász továbbra is mindenben számíthat Budapestre, és ez a testvéri kapcsolat a béke után ugyanígy megmarad és kiteljesedik" - fogalmazott Karácsony Gergely.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. 111 esetben van vízkorlátozás, döntően önkormányzati tulajdonú helyeken. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá. Tájékoztatót tartanak a kormány döntéseiről. A legfőbb ügyész és az ukrán „aranykonvoj” ügye is a témák között szerepelt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×