eur:
414.27
usd:
397.64
bux:
79275.95
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Pixabay

Újfajta autós csalás terjed

A módszer lényege, hogy nem létező töréskárokra próbálják felvenni a biztosítást, általuk készített bizonyíték segítségével.

Az Allianz biztosító brit részlege szerint 300 százalékkal nőtt három év alatt azon esetek száma, amikor valamilyen képszerkesztővel hamisítanak meg fotókat és nyújtanak be kártérítési igényt a képeken szereplő járműre - írja a HVG a The Guardian híradása nyomán. A biztosítók úgy vélik, ez a módszer lesz a következő nagy dobás, amivel a csalók próbálkoznak.

A biztosító egy példát is hozott, amelyen egy ezüstszínű Ford képét manipulálták és nyújtották be rá a kárigényt. A hamisított képeken egy törött lökhárítós autó látható, amihez csatoltak egy szintén hamis javítási számlát is, közel ezer font, nagyjából 450 ezer forintos értékben:

Azonban a biztosító csalások felderítésére szakosodott csapata észrevette, hogy a fotó a törést leszámítva teljesen megegyezik egy közösségi oldalra feltöltöttel.

Egy másik elterjedt módszer a lap szerint, amikor roncstelepen lévő autóra szerkesztenek rá hamis rendszámot, majd benyújtják a kárigényt, mintha a saját autójuk tört volna össze és került volna hulladéktelepre. Ha a biztosító nem végez helyszíni szemlét, és az ügyintéző elfogadja a kárigényt, akkor jelentős összeget csalhatnak ki így.

A jogosulatlan kárfizetések megelőzése jelentős többletmunkát igényel a biztosítók részéről, így akár további bizonyítékokat is kérhetnek a sérült autókról.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 09:44
×
×
×
×