eur:
407.36
usd:
385.06
bux:
77879.1
2024. november 19. kedd Erzsébet
digital 3d virus rise of the second corona wave. microbes with an upward arrow symbolize increasing numbers of infections. digital image
Nyitókép: Bihlmayer Fotografie/Getty Images

Hetedik hullám: 200 ezer új fertőzött egyetlen nap alatt Japánban

Ez rekord a járvány kezdete óta.

A járvány kezdete óta először haladta meg a 200 ezret a koronavírussal újonnan fertőzöttek napi száma Japánban - jelentette a helyi média szombaton hivatalos statisztikákat ismertetve.

Huszonnégy óra alatt 201 ezer új fertőzöttet azonosítottak az országban, majdnem kétszer annyit, mint egy héttel korábban.

A legtöbb fertőzöttet Tokióból, a szomszédos Kanagavából, valamint Oszaka, Nagoja és Fukuoka nagyobb városaiból jelentették.

A sajtóban idézett tisztviselők úgy vélik, hogy a járvány hetedik hulláma kezdődött meg az országban. Emiatt arra ösztönzik a lakosságot, hogy kérjék az emlékeztető oltást, és ne feledkezzenek meg a maszkviselésről, de hivatalosan még nem vezettek be új korlátozásokat.

Japánban a járvány kezdete óta közel 11 millió ember fertőződött meg koronavírussal, és 31 800-an haltak meg.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×