Infostart.hu
eur:
352.11
usd:
307.22
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina
Alexander Van der Bellen osztrák államfő közös sajtótájékoztatót tart Frank-Walter Steinmeier német elnökkel (a képen nem látható) a berlini államfői rezidencián, a Bellevue-palotában 2021. június 3-án.
Nyitókép: MTI/EPA pool/Filip Singer

Van der Bellen osztrák elnök maradna

A kormányzó Osztrák Néppárt és az ellenzéki szociáldemokraták támogatását is élvezi.

Alexander Van der Bellen osztrák államfő a várakozásoknak megfelelően vasárnapbejelentette, hogy újraindul a köztársasági elnöki tisztségért.

Van der Bellen közösségi médiaplatformokon közzétett mintegy kétperces videóüzenetében közölte szándékát.

"Szeretném, ha Önök is egyetértenek velem, és hozzájárulnának ahhoz, hogy a következő évek is jók legyenek számunkra" - mondta.

"A nevem Alexander Van der Bellen és az osztrák köztársasági elnök tisztségére jelöltetem magam, ehhez kérem támogatásukat és szavazatukat" - zárta üzenetét a 78 éves pártfüggetlen, egykor zöldpárti osztrák politikus.

Van der Bellent 2016-ban választották elnökké. A szavazatok 53,79 százalékával győzte le a szabadságpárti (FPÖ) Norbert Hofert. Ausztriában a köztársasági elnököt közvetlenül választják hat évre, és egyszer újraválasztható.

A kormányzó Osztrák Néppárt (ÖVP) és az ellenzéki szociáldemokraták (SPÖ) már jelezték, hogy amennyiben a népszerű Van der Bellen indul, nem állítanak saját jelöltet. A Liberális Fórum (NEOS) pedig támogatásáról biztosította Van der Bellent. A szintén ellenzéki, az OVP-től jobbra álló FPÖ saját jelöltet indít.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×