Marat Gabidullin 48 évesen a börtönben hallott először az alakulatról. Gyilkosságért ült, emiatt az orosz hadseregben nem szolgálhatott tovább, de a zsoldosseregben a büntetett előélet nem számított.
„Többet kerestünk mint az orosz átlag, és amikor bevetésen voltunk, olyan bérünk volt, mint egy szenior menedzsernek, több mint 3 ezer euró” – idézi az Euronews a férfi szavait, aki a francia állami televíziónak nyilatkozott.
„Etikai kódexről szó sem volt, kizárólag a katonai célok számítottak. A Wagner-csoport hivatalosan nem létezik, az oroszok tudják, hogy őket soha nem vonják felelősségre az akcióikért” – fogalmazott Gabidullin.
A férfi azt is hozzátette, hogy más különítményekhez képest voltak „kiskapuk”, a parancsnokok szabad kezet kaptak, és sokkal kevésbé voltak aggályaik, mint például neki.
„Nem voltak törvények vagy morális megfontolások.
A cél mindig szentesítette az eszközt, függetlenül attól, hogy milyen veszteségekkel járt” – mondta.
A volt zsoldos könyvet írt az orosz árnyékhadseregben átéltekről. Őt 2015-ben a Donbászba, utána pedig Szíriába küldték.
Az ukrán frontokon állítólag több tucatnyian haltak meg a Wagner-csoport tagjai közül. A hivatalos orosz statisztikákban a számuk soha nem fog megjelenni.