eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Sassnitz-Mukran, 2016. december 6.Egy munkás az Északi Áramlat (Nord Stream) földgázvezeték új, 1200 kilométer hosszú vezetékpárjának megépítéséhez szükséges elemek egyikében az északkelet-németországi Sassnitz-Mukran kikötőjében 2016. december 6-án. A földgázvezeték új vezetékpárjának megépítéséről 2015 júniusában írt alá szándéknyilatkozatot a szentpétervári gazdasági fórumon az E.On, a Shell, és az ÖMV olajvállaltok, valamint a Gazprom orosz állami gázipari monopólium képviselői. Az évi 55  milliárd köbméteres gázszállítási kapacitásra tervezett vezeték lefektetése a tervek szerint 2017-ben kezdődik meg. (MTI/EPA/Jens Büttner)
Nyitókép: MTI/EPA/Jens Büttner

Szófia: nem kell aggódni, eljut Magyarországra a gáz Bulgárián keresztül

Az energiatárca vezetője szerint nem fognak "lehajtott fejjel tárgyalni".

Mint az Infostart kedden hírül adta, leáll az orosz gázszállítás Lengyelország és Bulgária felé, előbbit a Jamal-szerződés idei lejárta miatt Varsó áthidalja, Bulgária azonban sokkal inkább kitett az orosz gáz általi ellátásnak, emiatt sokan várhatták Szófia reakcióját, amelyet a BBC-re és a The Guardianre hivatkozva közöl a Telex.hu.

A kelet-balkáni ország energiaügyi minisztere szerint nem kell aggódni,

Magyarországra és Szerbiába továbbra is jön orosz földgáz,

az áprilisi mennyiséget kifizették korábban, Oroszország pedig szerződést szeg, ha április vége előtt leállítja a szállítást.

Alekszandr Nikolov szerint "politikai és gazdasági fegyverként" használja a háborúban a földgázt, és az ország tartani fogja magát az EU-s politikai irányhoz, hogy nem fizet rubellel a gázért, illetve a kettős átváltást is elutasítja, nem lehet ugyanis tudni, milyen árfolyamon váltja a Gazprom-bank a rubelt.

"Bulgária nem fog nyomás alatt, lehajtott fejjel tárgyalni" – tette hozzá a bolgár tárcavezető.

Ismert, Magyarországra Bulgárián és Szerbián keresztül nagy mennyiségben érkezik orosz földgáz.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×