Orbán Viktor kormányfő vasárnap este, választási győzelmi beszédében a nemzetközi baloldal, a brüsszeli bürokraták, a "Soros-birodalom minden pénze és szervezete" és a "nemzetközi fősodratú média" mellett az ukrán elnököt is ellenfélnek nevezte.
Az ukrán külügy közleményben reagált a miniszterelnök szavaira. Mint írták, tiszteletben tartják a magyar emberek akaratát a parlamenti választásokon, ám Orbán Viktornak nincs oka azt állítani, hogy az ukrán elnökkel is meg kellett küzdenie a választási győzelemhez, mivel egyrészt Volodimir Zelenszkij nem vett részt a magyar választási kampányban, másrészt sokkal fontosabb ügy miatt elfoglalt, az orosz agresszió elleni harc köti le.
A magyar kormányfőnek hálásnak kellene lennie az ukrán elnöknek azért, hogy a háború nem érte el a magyar határt, ami annak köszönhető, hogy az ukrán emberek hősiesen ellenálltak Putyin agressziójának – írják a reakcióban.
Az ukrán külügy reméli, hogy a magyar kormány el fogja ítélni az orosz elnök agresszív politikáját, a hadsereg atrocitásait, és a háborús bűnöket, amelyeket Bucsánál és Irpinynél követtek el. Remélik, hogy Budapest felülvizsgálja Ukrajna megsegítésére vonatkozó véleményét.
Amíg Ukrajna nincs biztonságban, addig Magyarország sincs – írja a külügy, amely a kárpátaljai magyarságra is kitérve megemlíti, hogy közösen kell dolgozni a béke visszaállításáért.







