Infostart.hu
eur:
354.51
usd:
311.71
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: Forrás: Twitter

Két halottat követelt a robbanás a lengyel robbanószergyárban

A gyár egyik épületét a robbanás porig rombolta.

Két ember meghalt egy, a sziléziai Krupski Mlynben működő robbanószergyártó üzemben bekövetkezett detonációban – közölte a regionális válságkezelő központ.

A bányászatban használt robbanószer legnagyobb lengyelországi gyártójának számító Nitroerg üzemében hétfőn történt hatalmas robbanás. A baleset a technológiai folyamat során, 800 kilogramm nitroglicerin keverése közben következett be a tűzoltóság közleménye szerint.

A gyár egyik épületét a robbanás porig rombolta. Az üzem két dolgozója – egy 32 és egy 43 éves férfi – eltűnt. A mentők hétfő éjjel befejezték a kutatást utánuk, miután órákig hiába keresték őket.

A baleset körülményeit a hatóságok vizsgálják, ügyészségi vizsgálat is indult.

A Nitroerg más lengyelországi üzemeiben korábban is történtek tragikus kimenetelű robbanások, Krupski Mlynben ilyen balesetben 2004-ben két nő veszítette életét.

Címlapról ajánljuk
A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

Egyszerre több időjárási jelenség: hőkupola, afrikai anticiklon és az úgynevezett omegablokk okozza az Európát sújtó tartós, elviselhetetlen hőséget – mondta az InfoRádióban Kovács Erik, a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója. A szakértő arra is figyelmeztet, hogy a klímaváltozás miatt néhány év múlva a most hétvégén várható 38-40 fok lesz az átlagos nyári hőmérséklet.

Japán–svéd: az lett az eredmény, ami mindkét félnek jó volt

Visszafogott teljesítménnyel a japán és a svéd válogatott 1-1-es döntetlent játszott egymással a labdarúgó-világbajnokság F csoportjának harmadik, utolsó fordulójában, így az ázsiaiak a második, a skandinávok a harmadik helyen jutottak tovább.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×