eur:
414.01
usd:
396.52
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Egészségügyi dolgozó a Johnson and Johnson amerikai vállalat Janssen elnevezésű koronavírus elleni oltóanyagát tartalmazó fiolát tart a kezében a Mississippi állambeli Clarksdale egyik egészségügyi központjában 2021. április 7-én, miután egy idős embert beoltottak.
Nyitókép: MTI/AP/Rogelio V. Solis

Becsapták Európa kapuit a Janssen vakcina előtt

Az Európai Unió nem hívja le a további 100 millió adag Johnson&Johnson vakcinára vonatkozó opcióját, és a meglévőkből ugyanennyit elajándékoz.

Kezdetben a Janssen vakcinát az EU rendkívül fontosnak ítélte ahhoz, hogy sikeres legyen az európai vakcinálási program, az utóbbi időben viszont meredeken esett a bizalom az amerikai oltás iránt, mert a többi érintett oltáshoz hasonlóan nagyon ritkán ugyan, de vérrögképződéses megbetegedéseket okozott.

Az EU 200 millió vakcinára kötött megállapodást a vállalattal, amelyhez további 200 milliós opció társul. Az utolsó 100 dózis lehívására vonatkozó határidő június végén lejár, sajtóértesülések szerint viszont a bizottság nem kíván élni a beszerzéssel. A bizottság illetékesei nem kommentálták az értesülést – írja a Reuters alapján a Portfolio.

A döntést mégis inkább az indokolja, hogy a vállalat nem tudott időben teljesíteni: a gyártónak 55 millió adagot kellett volna leszállítania június végéig, de ebből eddig csak 12 millió érkezett meg.

Az EU emellett 100 millió Janssen vakcina eladományozásáról döntött, mivel a meglévő szerződésekkel (amely szinte teljes egészében mRNS vakcinákra vonatkozik) bőven át tudja oltani az EU lakosságát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×